1. Чи можуть дії ревізора, які полягають у вилученні чорнових записів щодо бухгалтерського обліку, що ведеться

  • 54
1. Чи можуть дії ревізора, які полягають у вилученні чорнових записів щодо бухгалтерського обліку, що ведеться на підприємстві, вважатися законними?
2. Чи запланована повторна перевірка фінансово-господарської діяльності ТОВ "Астра" з питання своєчасної та повної сплати податку на прибуток за минулий рік, призначена податковою було за відсутності порушень податкового законодавства під час попередньої перевірки?
Буся_3972
52
Задача 1: Чи можуть дії ревізора, які полягають у вилученні чорнових записів щодо бухгалтерського обліку, що ведеться на підприємстві, вважатися законними?

Дії ревізора, пов"язані з вилученням чорнових записів щодо бухгалтерського обліку на підприємстві, можуть бути розглянуті з позиції законності, враховуючи чинне законодавство щодо бухгалтерського обліку та ревізії.

У багатьох юрисдикціях, в тому числі і в Україні, проведення ревізії підприємствовим ревізором передбачено законом. Ревізор має право перевіряти документацію, включаючи чорнові записи, що стосуються бухгалтерського обліку.

Проте, маючи на увазі основну мету ревізії — перевірку точності та достовірності облікових записів, ревізору доведеться забезпечити виконання законних вимог щодо конфіденційності та безпеки інформації. Ревізор повинен забезпечити збереження конфіденційної інформації, включаючи чорнові записи, і використовувати їх виключно для внутрішнього аудиту та ревізії.

Також, ревізор має дотримуватися процедур, встановлених для корпоративного контролю та забезпечення виконання фінансової звітності. Відповідність дій ревізора цим процедурам і вимогам, у тому числі і щодо вилучення чорнових записів, може гарантувати законність його дій.

Задача 2: Чи запланована повторна перевірка фінансово-господарської діяльності ТОВ "Астра" з питання своєчасної та повної сплати податку на прибуток за минулий рік, призначена податковою було за відсутності порушень податкового законодавства під час попередньої перевірки?

Щоб відповісти на це запитання, необхідно зрозуміти, які правила і процедури встановлені в законодавстві щодо перевірок фінансово-господарської діяльності підприємств.

Згідно з чинним податковим законодавством України, Фінансова адміністрація може призначити перевірку фінансово-господарської діяльності підприємства з питання сплати податків. Коли перевірка вже була проведена і не було встановлено порушень податкового законодавства, тоді було прийнято рішення про відсутність необхідності додаткової перевірки.

Проте, це не означає, що після зазначеної перевірки повторна перевірка не може бути запланована. Згідно з податковим законодавством, Фінансова адміністрація має право здійснювати повторну перевірку фінансово-господарської діяльності підприємства, навіть за відсутності порушень під час попередньої перевірки.

Створюючи плановану перевірку, Фінансова адміністрація може брати до уваги різні фактори, включаючи рейтинг ризику платника податків, неординарні обставини або просто потребу в додатковій перевірці. Тому, можливість запланованої повторної перевірки з питання сплати податку на прибуток внаслідок попередньої перевірки не може бути виключена.