1. Для якого з перерахованих організмів найімовірніше відбувається виділення амоніаку як продукту метаболізму

  • 5
1. Для якого з перерахованих організмів найімовірніше відбувається виділення амоніаку як продукту метаболізму Нітрогену? А амеба Б орел В їжак Г синій кит Д жук-довгоносик
2. Чим більше продуктів окиснення ліпідів в організмі, тим більш активно працюють антиоксидантні ферменти? А молодший організм Б антиоксидантні ферменти стають працездатнішими В клітини загинуть із більшою ймовірністю Г зменшена інтенсивність обміну речовин Д організм має менше антиоксидантів
3. Що призводить до утворення активних форм Оксигену у клітині? А розпад води Б розпад гідроген пероксиду В синтез ліпідів Г утворення етаналю Д аеробне дихання
4. Який біохімічний шлях використовується для детоксифікації?
Артемовна
12
1. Для якого з перерахованих організмів найімовірніше відбувається виділення амоніаку як продукту метаболізму Нітрогену?

Амоніак утворюється в процесі деградації амінокислот, яка відбувається при метаболізмі азоту. Тому, для визначення організму, що виділяє амоніак, ми повинні з"ясувати, яке у них використання азоту. Організми можуть використовувати два основні шляхи метаболізму азоту: амоніотелічний і уреотелічний.

У випадку амеби, орла, жука-довгоносика, та їжака, ці організми не виділяють амоніак прямо, а деконвертують його в менш токсичний сполуку, таку як сечовину чи мочовину, та виводять її з організму.

Отже, залишається варіант В - синій кит. Сині кити є амонотелічними організмами і виділяють амоніак як продукт метаболізму азоту.

2. Чим більше продуктів окиснення ліпідів в організмі, тим більш активно працюють антиоксидантні ферменти?

Антиоксиданти є спеціальними речовинами, які захищають клітини від ушкоджень, спричинених вільними радикалами. Вільні радикали є хімічними сполуками, що мають неспарений електрон в своїй зовнішній оболонці і спричиняють окислювальне пошкодження клітинних структур.

При окисненні ліпідів утворюються продукти окиснення, які включають в себе вільні радикали. Чим більше ліпідів окислюється, тим більше вільних радикалів утворюється.

Для захисту клітин від шкідливої дії вільних радикалів, в організмі працюють антиоксидантні ферменти. Вони придушують активність вільних радикалів, нейтралізують їх та запобігають пошкодженню клітинних компонентів.

Отже, правильна відповідь на це запитання - більш активно працюють антиоксидантні ферменти, якщо в організмі є більше продуктів окиснення ліпідів.

3. Що призводить до утворення активних форм Оксигену у клітині?

Утворення активних форм кисню в клітині відбувається через ряд хімічних реакцій в органелах клітини. Активні форми кисню (АФК) включають у себе супероксидні радикали, надоксидни радикали, перекиси та інші хімічні сполуки.

Одним з механізмів утворення активних форм кисню є розпад гідрогенпероксиду (Н2О2). Гідрогенпероксид (H2O2) - це речовина, яка утворюється під час ряду біохімічних процесів у клітині. Через присутність каталази та пероксидази, H2O2 розпадається на воду і кисень, але при цьому також утворюються радикали кисню, які є активними формами кисню.

Отже, що призводить до утворення активних форм кисню у клітині - розпад гідрогенпероксиду (H2O2).