1. Хто перервав тишу, Іване? Розкажи мені, як тебе била жінка та як ти за нею забіг сюди. (М. Коцюбинський). 2. Одчиниш

  • 1
1. Хто перервав тишу, Іване? Розкажи мені, як тебе била жінка та як ти за нею забіг сюди. (М. Коцюбинський).
2. Одчиниш не великий пан, і сам каже Вернигора. (Народна казка).
3. Послухай, дурепо, ти обірвав її проповідь. Орел не загинув не з того, що премудра твоя праоаоа літала, а через те, що вона взялася за несвою справу. (Г. Сковорода).
4. Ох, каже, як не гріх не жаліти таких малесеньких безвинних котів! І вони так хочуть на світі. (Л. Глібов).
5. Ще повісьте в корчмі, щоб лицарів надихало до бою, сказав радник з помітно настроєм відчутно пригaслим.
Vihr
65
1. В цьому реченні, яким викладено вислів Івана, автор використовує діалогічну форму для розповіді про подію, яка сталася. За допомогою цього діалогу, автор (М. Коцюбинський) передає читачеві реалістичну картину того, як Іван бився з жінкою та як він перемістився до місця, де відбулася подія.

2. В цьому реченні використовується образна мова в народній казці. Автор приводить слова головного героя, який каже цю фразу. Слова "Одчиниш не великий пан" вказують на те, що герой просить когось відкрити двері, і він сам себе назива Вернигорою.

3. В цьому реченні, автор (Г. Сковорода) використовує різні образні вислови для пояснення причини загибелі орла. За допомогою цього речення, автор наголошує на тому, що основна причина загибелі орла полягає в тому, що його матінка взялася за несвою справу. Це є виразним способом передати моральну думку про правильне вирішення проблем та вдачі у виконанні свого обов"язку.

4. В цьому реченні, автор (Л. Глібов) використовує діалогічну форму для вираження думки персонажа про те, які малесенькі коти часто залишаються без жалю. Це спонукає читача задуматися над проблемою захисту і безпеки тварин.

5. В цьому реченні, автор використовує образну мову, щоб передати настрій радника, якому не подобається доля лицарів. За допомогою цього речення, автор наголошує на тому, що радник вважає, що розквіт у корчмі змусить лицарів боротися з духом. Це є способом показати характер радника і передати його настрій читачеві.