1) Кому і де забрали Остапа у турецьку в язницю? ( за велику вартість ). 2) Куди тікали більш розкуті, відважні залишки

  • 50
1) Кому і де забрали Остапа у турецьку в"язницю? ("за велику вартість").
2) Куди тікали "більш розкуті, відважні" залишки січового козацтва, уникнувши неволі, у повісті "за велику вартість"?
3) Від кого дід Платон і савка капітан Колодуб дізнався про смерть у романі "у ніч перед боєм"?
4) Хто є найкращим володарем іноземної мови в 7-Б класі? ("шпага Славка Беркута").
5) Як починається і закінчується твір зі снігом, який вкриває місто?
Щавель
8
1) В романі "За велику вартість", Остапа забрали в турецьку в"язницю та купили за велику вартість багацько ворогів – глухих через платок людей. Це сталося в Підбрадках, прикордонному містечку.

Обгрунтування: У повісті Олександра Довженка "За велику вартість" Остап Вишня, який є героєм повісті, став жертвою шахрайської схеми, де його найманці прикидались його ворогами. Остап був зважений та відважний воїн, і це спонукало людей спробувати заарештувати його з метою одержати велику винагороду за його "велику цінність".

2) "Більш розкуті, відважні" залишки січового козацтва, уникнувши неволі, тікали до Карпат. Вони ховалися в нерукотворних місцях, в гущавинах, поміж скелями і у цілинах. Ці місця забезпечували їм безпеку та можливість зберегти своє військове братство.

Обгрунтування: У романі "За велику вартість" Олександра Довженка автор змальовує події часів Першої світової війни та появу радянської влади в Україні. У постаті повісті, головний герой Остап Вишня, свідчить про події січового козацтва, які долями козаків у повісті "За велику вартість", які змушені були боротися проти тоталітарного режиму та проти воєнної агресії. Після поразки, більшість козаків уникнула неволі, тікуючи до тимчасово безпечних місць, які надавали природні укриття та можливість таємного збереження своєї військової організації від ворогів.

3) Дід Платона та савка капітан Колодуб дізналися про смерть від літогубця, який прийшов з героєм роману "У ніч перед боєм" Богданом Хмельницьким. Це сталося після подій, зображених у романі, коли Хмельницький зрозумів, що його ніде ніколи не покине смерть.

Обгрунтування: Роман "У ніч перед боєм" є одним з найвідоміших творів Володимира Винниченка. В цьому романі головний герой Богдан Хмельницький уявляє і розуміє майбутні події, що серйозно впливає на його рішення і долю. У ніч перед одним із боїв Хмельницький дізнається, що у передчуттях його ждуть смерть та розповідає цю новину багатьом героям роману, зокрема діду Платону та савці капітану Колодубу.

4) Володарем іноземної мови в 7-Б класі є Славко Беркут. Шпага, якою він майстерно володіє, символізує його талант та розуміння іноземних мов. Це визнається як серед учнів, так і серед вчителів. Он склав цим предметом відмінно на останньому відрахунку.

Обгрунтування: У заданому питанні йдеться про роман-епопею "Хіба ревуть воли, як ясла повні?" Івана Багряного. У романі описано події, що відбуваються в школі в далекому колишньому Російському Імператорстві. Славко Беркут, головний герой, виокремився з-поміж учнів завдяки своїй майстерності в опануванні іноземної мови. У романі баганцеві уділили буденне увагу, зокрема, тому, що він є найкращим володарем закордонної мови в своєму класі. Володіння іноземною мовою підкреслює її інтелектуальні здібності та його здатність працювати з іноземцями.

5) Твір, який починається і закінчується снігом, що вкриває місто - це "Сніг, що вкрив місто" Андрія Буряка. Він відкривається описом повільного падіння снігу та його поступового накопичення вулиць і дахів. В розповіді показано, як сніг змінює місто, простежується, як люди впливають на зміну ландшафту та взаємодіють з природою. Історія закінчується переходом у теплий сносяний день, коли сніг зникає, викликаючи сум, але залишається згадка про вплив сезону на життя у місті.

Обгрунтування: У повісті "Сніг, що вкрив місто" автор Андрій Буряк описує зимовий сезон, використовуючи сильний символізм снігу. Сніг виступає як головний символ у розповіді та пов"язаний зі зміною характеру твору. Він показує вплив природи на місто, створюючи затишок та гармонію в одному випадку та помалу паралізуючи і трапезу при іншому. В закінченні оповідання сніг розтоплюється, даруючи читачеві повчання про те, які сезони проходять у нашому житті і як ми повинні користуватись кожним з них.