1. На якій лінії Сонце перебуває у зеніті 22 грудня? 2. Яка лінія має координати 23°30 пн ш? 3. На якій лінії

  • 15
1. На якій лінії Сонце перебуває у зеніті 22 грудня?
2. Яка лінія має координати 23°30" пн ш?
3. На якій лінії тривалість дня майже дорівнює тривалості ночі?
4. За якою лінією полюсні дні спостерігаються у січні?
5. Де Сонце перебуває у зеніті два рази на рік?
6. Яка лінія має координати 66°30" пн ш?
7. Якій лінії обмежує південний холодний тепловий пояс?
8. На якій лінії Сонце перебуває у зеніті 22 червня?
9. Яка лінія не є межею теплових поясів?
10. Яка лінія проходить через координати 23°30" пд ш?
11. За якою лінією спостерігається полярна ніч у січні?
12. Яка лінія служить умовною північною межею жаркого теплового поясу Землі?
Dobryy_Ubiyca
6
1. На 22 грудня Сонце перебуває у зеніті над лінією Каркасон (Каркасонський пояс).
Обгрунтування/пояснення: 22 грудня - це зимове сонцестояння, коли північний полюс нахилений максимально відносно Сонця. Тому, лінія, де Сонце перебуває у зеніті, буде проходити над тим регіоном, де на 22 грудня день є найкоротшим і ніч найдовша. Ця лінія називається Каркасон (Каркасонський пояс).

2. Лінія з координатами 23°30" пн ш називається Перу-Еквадорська лінія.
Обгрунтування/пояснення: У даній задачі надано північну широту, тому для відповіді треба шукати лінію з позитивною північною широтою. Ця лінія проходить через Північний берег Перу та південну частину Еквадору.

3. Лінія, де тривалість дня майже дорівнює тривалості ночі, називається Рівноденна лінія (Екватор).
Обгрунтування/пояснення: На Рівноденну лінію (Екватор) сонце піднімається в точці зеніту двічі на рік - під час весняного та осіннього рівнодення. У ці дні тривалість дня приблизно дорівнює тривалості ночі.

4. У січні, полюсні дні спостерігаються за Арктичним колом (Північний Полярний Коло).
Обгрунтування/пояснення: Зимове сонцестояння відбувається 21-22 грудня і означає, що північний полюс нахилений максимально відносно Сонця. Тому в цей період за полюсом триває полярна ніч, а у межах Арктичного кола спостерігається період, коли Сонце не сходить.

5. Сонце перебуває у зеніті два рази на рік на Рівноденній лінії (Екваторі).
Обгрунтування/пояснення: Рівнодення - це момент, коли день і ніч мають рівну тривалість. Через цей момент проходить лінія, де Сонце може бути у зеніті. Весняне рівнодення відбувається близько 21 березня, а осіннє - близько 23 вересня.

6. Лінія з координатами 66°30" пн ш називається Північний Полярний Коло.
Обгрунтування/пояснення: У даній задачі надано північну широту, тому для відповіді слід шукати лінію з позитивною північною широтою. Ця лінія проходить навколо північного полюса Землі.

7. Південний холодний тепловий пояс обмежений Антарктичним колом.
Обгрунтування/пояснення: Антарктичний коло це лінія поза якою тривалість пполярної ночі перевищує полудене сонцестояння дні і полярних днях стають ночами. В межах Антарктичного кола більшість року панує холодна погода.

8. На 22 червня Сонце перебуває у зеніті над лінією Рака (Раковий пояс).
Обгрунтування/пояснення: 22 червня - це літнє сонцестояння, коли південний полюс нахилений максимально відносно Сонця. Тому, лінія, де Сонце перебуває у зеніті, буде проходити над тим регіоном, де на 22 червня день є найдовшим і ніч є найкоротшою. Ця лінія називається Раковий пояс (Рака).

9. Межею теплових поясів не є Антарктичний коло.
Обгрунтування/пояснення: Антарктичний коло це лінія поза якою тривалість пполярної ночі перевищує полудене сонцестояння дні і полярних днях стають ночами. Він відокремлює теплові пояси від полярних областей, але сам не є межею теплових поясів.

10. Лінія з координатами 23°30" пд ш називається Північний Тропік (Тропік Рака).
Обгрунтування/пояснення: У даній задачі надано південну широту, тому для відповіді слід шукати лінію з негативною південною широтою. Ця лінія називається Північний Тропік або Тропік Рака.

11. Полярну ніч у січні спостерігають за Арктичним колом (Північний Полярний Коло).
Обгрунтування/пояснення: Зимнє сонцестояння відбувається 21-22 грудня і означає, що північний полюс нахилений максимально відносно Сонця. Тому в цей період за полюсом триває полярна ніч, а у межах Арктичного кола спостерігається період, коли Сонце не сходить.

12. Умовною лінією служить Міжнародний датова лінія.
Обгрунтування/пояснення: Міжнародна датова лінія - це умовна лінія, яка веде за 180° довготи і розмежовує календарні дні. При перетині цієї лінії дата змінюється, але фактично це всього лише умовність, оскільки сама дата не впливає на природні явища.