1. Недавно мені довелося прогулятися поза Уралом і благати Господа, щоб наша правда і слово не зникли. (Складнопідрядне

  • 30
1. Недавно мені довелося прогулятися поза Уралом і благати Господа, щоб наша правда і слово не зникли. (Складнопідрядне речення з підрядності допустової)
2. Я б утік до темного гаю, щоб почути, як лист шепоче до листя та квітки до трави. (Складнопідрядне речення з підрядності прикметникової)
3. Мої думки розвіюють тугу, щоб я завжди був тим, кого мати народила і благословила в цьому світі. (Складнопідрядне речення з підрядності цілісної)
4. Хай трава горить по осені, а поля чорніє димом, але лише та палітра та обрій і та земля залишаються. (Складнопідрядне речення з підрядності умовно-наслідкової)
5. Не існує такого горя й страждання, як сум із-під сивих брів. (Складнопідрядне речення з підрядності порівняльної)
Natalya
41
Придатковой цели)
1. Недавно мне пришлось прогуляться за Урал и молить Бога, чтобы наша правда и слово не исчезли.
Обоснование: В данном сложноподчиненном предложении выражена цель прогулки и молитвы. Главное предложение - "мені довелося прогулятися поза Уралом", а придаточное определяет, с какой целью это было сделано - "щоб наша правда і слово не зникли".

2. Я бы убежал в темный лес, чтобы услышать, как лист шепчет листу и цветок траве.
Обоснование: В данном сложноподчиненном предложении выражена цель бегства в темный лес и желание услышать шепот листьев. Главное предложение - "Я б утік до темного гаю", а придаточное определяет, с какой целью это было сделано - "щоб почути, як лист шепоче до листя та квітки до трави".

3. Мои мысли развеивают печаль, чтобы я всегда был тем, кого мать родила и благословила в этом мире.
Обоснование: В данном сложноподчиненном предложении выражена цель развеивания печали и стремление оставаться самим собой. Главное предложение - "Мої думки розвіюють тугу", а придаточное определяет, с какой целью это было сделано - "щоб я завжди був тим, кого мати народила і благословила в цьому світі".

4. Пусть трава горит осенью, а поля чернеют дымом, но только та палитра и тот горизонт и эта земля остаются.
Обоснование: В данном сложноподчиненном предложении выражена цель горения травы и чернения полей. Главное предложение - "Хай трава горить по осені, а поля чорніє димом", а придаточное определяет, с какой целью это происходит - "але лише та палітра та обрій і та земля залишаються".