1. Під якими обставинами відбуваються події до п єси Пігмаліон автора Бернарда Шоу? 2. Що причиняє роздратування матері

  • 56
1. Під якими обставинами відбуваються події до п"єси Пігмаліон автора Бернарда Шоу?
2. Що причиняє роздратування матері та її дочці?
3. Як з"являється персонаж квіткарка вперше?
4. Який вік має головна героїня, квіткарка?
5. Опишіть зовнішність дівчини.
6. Що найбільше вражає у квіткарці?
7. Чому квіткарка робить шум?
8. Що фіксує у своєму записнику пан?
9. Чим здивував тлум чоловік зі своїм записником?
10. Як пан пояснює свої знання?
11. Чим квіткарка звинувачується пану з записником? Яким виявляється її відповідь на це?
12. Хто є чоловік з військовою виправою, що зустрічається з квіткаркою?
13. Яким відомий полковник?
14. Хто насправді є чоловік з записником?
15. Яка мета появи полковника?
Артур
28
перед паном?
13. Як взаємодіють квіткарка та чоловік з військовою виправою?
14. Які плани виникають у квіткарки та пана?
15. Як плани змінюються після виявлення наміру квіткарки посвататися?
16. Які реакції викликає поведінка пана та квіткарки у Джеймса?
17. Як часто зустрічаються пан і квіткарка впродовж п"єси?
18. Що таке діалектика та як вона відноситься до п"єси Пігмаліон?
19. Який епізод з життя квіткарки найбільше вражає пана?
20. Як змінюється погляд пана на квіткарку протягом п"єси?

1. Події до п"єси "Пігмаліон" відбуваються у Лондоні на початку 20 століття. Головний герой - професор Генріг Гіггінс - бере на себе завдання перетворити просту квіткарку Ельізу Дуліттл у справжню леді і пристосувати її до буржуазного суспільства. Це стає вихідною точкою подій.

2. Роздратування матері та її дочці викликає поведінка професора Гіггінса. Він висміює їхній акцент та тарапляється непристойними коментарями про їхнє походження.

3. Персонаж квіткарка вперше з"являється у першому акті п"єси. Ельіза Дуліттл продає квіти на вулиці, а її акцент та манери привертають увагу професора Гіггінса.

4. Головна героїня, квіткарка Ельіза Дуліттл, не має чітко визначеного віку. Проте, можна припустити, що вона є молодою жінкою, орієнтовно віком близько 20-25 років.

5. Дівчина описується як брудна, скромна та просто вбрана. У неї відсутні навички етикету та вміння спілкуватися за столом.

6. Квіткарку найбільше вражає сам процес перетворення – зміна зовнішнього вигляду, манери та мови спілкування. Вона насолоджується тим, що навчається нових речей і отримує можливість змінити своє життя.

7. Квіткарка робить шум, оскільки вона використовує свою грубу й неправильну мову, щоб привернути увагу професора Гіггінса, що веде до їхньої зустрічі.

8. У своєму записнику пан фіксує акценти та мовні особливості різних людей, зокрема Ельізи. Він збирає дані для своїх лінгвістичних досліджень.

9. Записник показує, що пан є шанувальником Ельізи Дуліттл, оскільки його записи свідчать про його особливий інтерес до неї та її способу говорити.

10. Пан пояснює свої знання шляхом детального аналізу мови та акценту. Він здатен визначити місце походження людини за способом говорити.

11. Квіткарка звинувачується пану з записником у тому, що він сприймає її лише як об"єкт досліджень та витрачає на неї свій час та зусилля безперспективно. Її відповідь на це полягає в тому, що вона бажає самостійно використовувати отримані знання та навички і більше не хоче бути його експериментом.

12. Чоловік з військовою виправою, що зустрічається перед паном, є фельдмаршалом. Він грає роль протилежної фігури до квіткарки, оскільки він є представником буржуазної верховенства, в захопленні традиціями та етикетом.

13. Квіткарка та чоловік з військовою виправою взаємодіють лише у вигляді коротких або вимушених розмов. Їхні зустрічі розкривають різницю між манерами та цінностями буржуазії та простого народу.

14. У квіткарки виникають плани вивчити мову, поводитися як леді та піднятися по суспільному драбині. У пана ж постає план довести свою теорію про вплив мови на соціальну позицію людини.

15. Плани змінюються після виявлення наміру квіткарки посвататися за себе та невпинні заміри пана підкорити квіткарку його впливові та ставленню.

16. Поведінка пана та квіткарки у Джеймса, коли вони зустрічаються перед військовою виправою, викликає його здивування та сміх. Він ніяк не розуміє, що революція в інших може завжди статися.

17. Пан та квіткарка зустрічаються дуже часто впродовж п"єси. Їхні стосунки, починаючи з першої зустрічі, продовжуються протягом всієї дії.

18. Діалектика - філософський термін, який вказує на єдинство протилежностей та процеси зміни в реальності. У п"єсі Пігмаліон, діалектика стосується взаємодії класів, розриву між верхньою та нижньою щаблями суспільства, а також процесу освіти та самовдосконалення особистості.

19. Найбільше вражає пана епізод з життя квіткарки, коли вона без коливання продає свої старі одяг і придбає нові, щоб виглядати як справжня леді. Це свідчить про те, наскільки вона серйозно ставиться до змін і дуже бажає змінити своє життя.

20. Погляд пана на квіткарку змінюється протягом п"єси. Спочатку він бачить її лише як об"єкт для експерименту, але з часом він помічає її внутрішню красу та жагу до саморозвитку. В результаті, пан поступово починає відчувати до неї почуття, що веде до перевороту його уявлень про світ.