1. Позначте рядок, що вказує на те, що його зміст вивчає лексикологія: А) речення, фрази, тексти; Б) фразеологічні

  • 4
1. Позначте рядок, що вказує на те, що його зміст вивчає лексикологія: А) речення, фрази, тексти; Б) фразеологічні звороти; В) лексичне значення слова; Г) частини мови.
2. Знайдіть рядок, в якому всі слова є діалектними: А) бараболя, когут, блават, банітувати; Б) дощ, легінь, журба, плай; В) гуня, корито, блищати, тривога; Г) трембіта, флояра, сопілка, іти.
3. Знайдіть пару слів, що є антонімами: А) перемога – звитяга; Б) воїн – боєць; В) світло – темрява; Г) іти – шкандибати.
4. Знайдіть варіант, у якому всі слова є синонімами: А) біда, нещастя, неправда, брехня.
Анатолий
15
1. Рядок, що вказує на те, що його зміст вивчає лексикологія, це А) речення, фрази, тексти.

Обоснование: Лексикологія - це розділ лінгвістики, який вивчає лексику, тобто слова та їхні значення. Речення, фрази та тексти є основними одиницями мови, які мають свої лексичні властивості, тому вони відносяться до предмета вивчення лексикології.

2. Рядок, в якому всі слова є діалектними, це В) гуня, корито, блищати, тривога.

Обоснование: Діалектні слова є характерними для певного діалекту або мовної варіації, вони відрізняються від загальновживаних словів. У даному рядку всі слова – гуня, корито, блищати, тривога – є діалектними.

3. Пара слів, що є антонімами, це В) світло – темрява.

Обоснование: Антоніми – це слова, що мають протилежні значення. У даній парі світло і темрява мають протилежне значення: світло означає яскравість, освітленість, а темрява – відсутність світла, тьма.

4. Варіант, у якому всі слова є синонімами, це А) біда, нещастя, неправда, брехня.

Обоснование: Синоніми – це слова, що мають однакове або близьке за значенням. У даному варіанті всі слова – біда, нещастя, неправда, брехня – мають синонімічне значення "поганий стан, незлагода, неправдива інформація".