1. Прийменник уживається завжди з іменником у одному з наступних відмінків: а) орудному; б) місцевому; в) родовому

  • 42
1. Прийменник уживається завжди з іменником у одному з наступних відмінків: а) орудному; б) місцевому; в) родовому.
2. Підмет у реченні завжди знаходиться в одному з наступних відмінків: а) називному; б) знахідному; в) будь-якому.
3. Прикметник у реченні пов"язаний з однією з наступних частин мови: а) іншим прикметником; б) дієсловом; в) іменником.
Letuchiy_Fotograf
8
1. Прийменник -- це частка мови, яка використовується для вираження взаємозв"язків між словами в реченні. Правильне вживання прийменників допомагає нам уточнити місце, час, спосіб чи причину події. Він завжди вживається з іменником у одному з наступних відмінків: орудному, місцевому, родовому.

- Орудний відмінок використовується для вираження інструменту, за допомогою якого виконується дія. Наприклад: я пишу ОЛІВЦЕМ, він кидає М"ЯЧЕМ.

- Місцевий відмінок вказує на місце, де відбувається дія. Наприклад: я йду до ШКОЛИ, він сидить на СТІЛІ.

- Родовий відмінок виражає власників, приналежність. Наприклад: це машина МАТЕРІ, зроблене руками ВИКЛАДАЧА.

Таким чином, прийменник завжди вживається з іменником у одному з цих відмінків для того, щоб уточнити відносини між словами в реченні.

2. Підмет -- це частина речення, яка називає особу або предмет, про яке йде мова у реченні і з яким пов"язується дія. Він завжди знаходиться у одному з наступних відмінків: називному, знахідному, будь-якому.

- Називний відмінок використовується, коли підмет є основним дійовим числівником у реченні. Наприклад: ХЛОПЕЦЬ писає, ВИКЛАДАЧ говорить.

- Знахідний відмінок використовується, коли підмет є основним дійовим числівником у реченні і вказує на те, кого або що виконує дію. Наприклад: ХЛОПЦЯ ми зустрічали, ВИКЛАДАЧА слухати цікаво.

- Будь-який відмінок може вживатися в реченні, коли передбачається видно наслідки, стани чи властивості підмета. Наприклад: ХЛОПЦЮ доводиться працювати, ВИКЛАДАЧЕМ є цікаво.

Отже, підмет завжди знаходиться у одному з цих відмінків і визначає особу або предмет, про якого йде мова у реченні.

3. Прикметник -- це слово, яке називає ознаки предметів або явищ. Він пов"язаний з однією з наступних частин мови: іншим прикметником, дієсловом, іменником.

- Прикметник може пов"язуватися з іншим прикметником, щоб утворити ряд прикметників, які описують одну ознаку. Наприклад: великий, сильний, швидкий автомобіль.

- Він також може пов"язуватися з дієсловом, щоб виразити ознаку, що відноситься до дії. Наприклад: красива співає пісню, інтересний розповідає історію.

- Крім того, прикметник може пов"язуватися з іменником, для того, щоб описати особу або предмет. Наприклад: мудрий ВИКЛАДАЧ, чиста вода.

Таким чином, прикметник у реченні може бути пов"язаний з іншим прикметником, дієсловом або іменником, для того, щоб надати більш детального опису предметів або явищ.