1. Розставте розділові знаки на її зосередженому обличчі, світ заколихався і виразно пройшли тіні страждання. Дідусь

  • 11
1. Розставте розділові знаки на її зосередженому обличчі, світ заколихався і виразно пройшли тіні страждання. Дідусь поклав книжку й окуляри на табуретку, що правила йому за столика, й подивився, куди показала Оксана. (де - пропущений розділовий знак). Кожна цифра позначає розділовий знак: 1 - співають струмочками; 2 - все довкола озивається мотивом радості; 3 - і найдужче її чуть у світлі сонця, яке й творить священну, нетлінну красу весни. Як правильне вважається обгрунтування пунктуації в рядку: а) кома 1 виділяє відокремлену обставину; б) кома 2 розділяє частини без сполучникового речення.
Lisichka123
58
Аналізуючи дане речення, можна зробити наступне обгрунтування пунктуації:

а) В реченні присутня відокремлена обставина "коли", яка вказує на час дії. Українська мова має правило, що відокремлену частину речення слід відокремлювати комою. Тому використання коми перед "коли" є відповідним і вірним.

б) У цьому реченні відсутні сполучники між частинами. Тому необхідно відділити ці частини одна від одної за допомогою коми. Кома перед останньою частиною речення дозволяє виділити цей фрагмент та зрозуміло передати зміст повідомлення.

Отже, у реченні пропущений розділовий знак - кома. Варіант правильної пунктуації цього речення буде наступним:

"Розставте розділові знаки на її зосередженому обличчі, світ заколихався і виразно пройшли тіні страждання. Дідусь поклав книжку й окуляри на табуретку, що правила йому за столика, й подивився, куди показала Оксана."