1. Що є типом зв язку між реченнями Приємно тягати копиці до стогу й ходити навколо стогів по насінні ? 2. Який

  • 31
1. Що є типом зв"язку між реченнями "Приємно тягати копиці до стогу й ходити навколо стогів по насінні"?
2. Який тип зв"язку існує між реченнями "Кращі сини Лук"янівки хлюпалися в Дніпрі, реготалися, хапали один одного за п"яти"?
3. Який тип зв"язку є між реченнями "Тепле сонце цілий день висить у світлій синяві"?
4. Які речення можна з"єднати за допомогою зазначеного типу зв"язку "З нього можна було писати лицарів, богів, апостолів, великих учених чи сіятелів, він годивсь на все"?
Andrey_6337
17
1. Для першої задачі, тип зв"язку між реченнями "Приємно тягати копиці до стогу й ходити навколо стогів по насінні" є координаційним зв"язком.

Обгрунтування: У даному випадку, речення з"єднані за допомогою сполучника "і". Цей сполучник показує, що обидва фрагменти мають однаковий рівень значимості і утворюють одне речення.

2. Друга задача стосується типу зв"язку між реченнями "Кращі сини Лук"янівки хлюпалися в Дніпрі, реготалися, хапали один одного за п"яти". Тут тип зв"язку є переліченням.

Обгрунтування: У даному випадку, речення послідовно перераховують дії, які робили сини Лук"янівки в Дніпрі. Використано сполучник "і", щоб вказати, що дії є рівнозначними у контексті перелічення.

3. Третя задача стосується типу зв"язку між реченнями "Тепле сонце цілий день висить у світлій синяві". Тут тип зв"язку є причинно-наслідковим.

Обгрунтування: У цьому випадку, речення вказує на причину (тепле сонце) і наслідок (цілий день висить у світлій синяві). Використано сполучник "у" для зазначення причини та є прийменником, що показує наслідок.

4. Четверта задача, яка стосується типу зв"язку між реченнями "З нього можна було писати лицарів, богів, апостолів, великих учених чи сіятелів, він годивсь на все", відноситься до типу зв"язку - перечислення.

Обгрунтування: У цьому випадку, речення перераховує різні види людей (лицарів, богів, апостолів, великих учених чи сіятелів), з якими пов"язане властиве характеристичне вираження ("він годивсь на все"). Сполучник "чи" використовується для зазначення альтернативних можливостей.