1. Створіть харчовий ланцюг, що складається з трьох складових і характерний для невеликої прісноводної громади

  • 11
1. Створіть харчовий ланцюг, що складається з трьох складових і характерний для невеликої прісноводної громади.
2. Утворіть ланцюг живлення, що складається з наступних членів: рослина - миша - змія - орел-змієїд. Визначте масу мишей, якщо маса орла-змієїда становить 2 кг.
3. Скільки рослинної сировини потрібно, щоб вовк масою 30 кг набрав додатково 10% своєї власної маси?
4. 1 м2 площі екосистеми виробляє 800 г сухої біомаси на рік. Побудуйте ланцюг харчування з 4 трофічних рівнів і визначте, скільки гектарів потрібно, щоб прокормити людину масою 70 кг (з яких 63% - вода).
5. В популяції горобця...
Ярость
36
1. Харчовий ланцюг прісноводної громади складається з трьох складових: фітопланктону, зоопланктону та риби. Фітопланктон — це мікроскопічні водорості, які виробляють органічну речовину за рахунок фотосинтезу. Зоопланктон живиться фітопланктоном, він складається з дрібних водяних організмів, таких як ракоподібні, кліщі, планарії та інші. Риба, у свою чергу, є хижаком і їсть зоопланктон.

2. У ланцюзі живлення рослина-миша-змія-орел змієїд, миша є харчовою основою змії. Щоб визначити масу мишей, необхідно знати співвідношення в масі межи різними рівнями харчового ланцюга. Нехай m1 - маса рослини, m2 - маса миші, m3 - маса змії, m4 - маса орла-змієїда. Відомо, що маса орла-змієїда дорівнює 2 кг. З умови задачі ми знаємо, що маса миші дорівнює масі орла-змієїда, тому \( m_2 = m_4 \). Тоді відношення маси миші до маси змії дорівнює відношенню маси змії до маси орла-змієїда, тобто \( \frac{{m_2}}{{m_3}} = \frac{{m_3}}{{m_4}} \).

3. Щоб вовк масою 30 кг набрав 10% своєї власної маси, потрібно враховувати, що цей додатковий приріст маси буде здійснюватися за рахунок споживання рослинної сировини. Для вирішення задачі необхідно знайти, скільки кілограмів рослинної сировини використовується для набору 10% додаткової маси вовка.

4. За умовою задачі, 1 м2 площі екосистеми виробляє 800 г сухої біомаси на рік. Ми маємо побудувати ланцюг харчування з 4 трофічних рівнів та визначити, скільки гектарів потрібно, щоб прокормити людину масою 70 кг. У цьому ланцюзі харчування на першому рівні знаходяться рослини, на другому - травоїдні тварини, на третьому - хижаки, а на четвертому - топ-предатори.

5. В популяції є організми, які здатні до самовідтворення - це репродуктивний резерв популяції. Саме завдяки репродуктивному резерву популяція може існувати і зберігати свій склад організмів у часі. Водночас, здатність до самовідтворення встановлюється видом і визначає потужність репродуктивного процесу у популяції даного виду. Він характеризується чисельністю організмів у популяції