1. У нас багато поетів ніжних, але мислителів мало (П. Тичина). 2. Ми підемо туди, де трави похилі, де яскраві зорі

  • 45
1. У нас багато поетів ніжних, але мислителів мало (П. Тичина).
2. Ми підемо туди, де трави похилі, де яскраві зорі у далекій далині, і наснилися мені карі очі і білі рученьки ночами (А. Малишко).
3. Не бійтесь заглядати у словник: це величний яр, а не сумне провалля (М. Рильський).
4. Також кладуть зерно в землю, щоб воно воскресло у формі пшениці (Б. Олійник).
5. Добрі діла оновляться - погані діла загинуть (Т. Шевченко).
6. Я розганю тугу думою, щоб я завжди залишався тим, ким мене народила і благословила мати у цьому світі (В. Стус).
7. Або це не сокіл, а щось інше.
Sofiya
70
1. Цитата "У нас багато поетів ніжних, але мислителів мало" взята з вірша Павла Тичини. Цей вислів має на меті уявити нам протилежності між поетами та мислителями. Українська література має багато видатних поетів, які відрізняються здатністю виразно висловлювати свої почуття та емоції у своїх віршах. Але, на жаль, кількість осередків науково-дослідного мислення та філософського мислення, які вказують на глибоке розуміння проблем суспільства, дещо обмежена.
2. Цитата "Ми підемо туди, де трави похилі, де яскраві зорі у далекій далині, і наснилися мені карі очі і білі рученьки ночами" є фразою з вірша Анатолія Малишка. Цей вираз викликає уявлення про романтичну прогулянку у природі, де все відчувається дивовижно і мрійливо. Карі очі та білі рученьки нагадують уявлення про кохану особу, яка перебуває у голові поета.
3. Цитата "Не бійтесь заглядати у словник: це величний яр, а не сумне провалля" належить Миколі Рильському. Він намагається показати, що пошук знань та розширення словникового запасу є чимось величним та піднесеним. Він порівнює словник із глибокою долиною та переконує нас, що заглядання в словник є способом збагачення нашого світогляду.
4. Цитата "Також кладуть зерно в землю, щоб воно воскресло у формі пшениці" походить від Бориса Олійника. Цей вислів пояснює зміст сільського господарства та процесу засіву зерна. Він натякає на циклічність природних процесів та відтворення рослинного життя, зміну станів матерії.
5. Цитата "Добрі діла оновляться - погані діла загинуть" є фразою від Тараса Шевченка. Вона виражає думку про те, що доброта та позитивні дії завжди оновлюються і продовжують існувати. Погані діла, натомість, приречені зникнути й загинути.
6. Цитата "Я розганю тугу думою, щоб я завжди залишався тим, ким мене народила і благословила мати у цьому світі" належить Василю Стусу. Цими словами він передає нам свою ідею про те, що важливо залишатися вірним самому собі, своїм ідеалам і цінностям, якими нас вселяли наші батьки. Він показує, що думки можуть бути способом позбавлення від негативних емоцій і туги.
7. Цитата "Або це не сокіл, а щось інше" залишається незакінченою залишається загадкою. Вона може бути використана для виклику уяви та задумування про можливості, відкриття нового та сприйняття речей під різними кутами зору. Або ж можна сприймати це як запитання про незвичайний птах, що викликає цікавість і бажання дізнатися більше про нього. Такий підхід допомагає розвивати уяву та творче мислення.