1. Укажіть словосполучення: а) п ята Ахіллеса; б) найбільш авторитетний; в) поглядати навкруги; г) крізь океан

  • 46
1. Укажіть словосполучення: а) п"ята Ахіллеса; б) найбільш авторитетний; в) поглядати навкруги; г) крізь океан.
2. Укажіть іменникове словосполучення: а) тихо сидіти; б) зустрінемось незабаром; в) спілкуватися голосно; г) цікава книга.
3. Укажіть словосполучення, у якому головне слово виражене прислівником: а) насолоджуватися краєвидом; б) складне завдання; в) другий заїзд; г) дуже дорого.
4. Укажіть просте речення: а) У мене була тільки мати, але був ще сивий дід; б) Я знала, що сонце скоро зійде; в) Ти виростеш, синку, вирушай у подорож, з тобою будуть втомлені турботи; г) Сичі
Putnik_Po_Vremeni
15
1. Словосполучення: а) п"ята Ахіллеса - виражає частину цілого, де "п"ята" вказує на певну частину ноги, що належить до Ахіллеса.
Обгрунтування: У словосполученні "п"ята Ахіллеса" слово "п"ята" є означенням та конкретизує, яку саме частину ноги ми маємо на увазі - п"яту. Ахіллес - відомий герой давньогрецької міфології, тому таке словосполучення використовується для позначення певної частини тіла, яка є асоційована з Ахіллесом.

б) найбільш авторитетний - виражає ступінь порівняння, де "найбільш" вказує на найвищий рівень авторитетності.
Обгрунтування: У словосполученні "найбільш авторитетний" слово "найбільш" вказує на ступінь порівняння "авторитетний". Тут ми виражаємо, що об"єкт є найбільш авторитетним, порівняно з іншими об"єктами.

в) поглядати навкруги - виражає спосіб дії, коли людина оглядає своє оточення.
Обгрунтування: У словосполученні "поглядати навкруги" слово "навкруги" вказує на спосіб дії "поглядати". Це означає ретельно оглядати все, що знаходиться навколо.

г) крізь океан - виражає напрям руху або проходження через океан.
Обгрунтування: У словосполученні "крізь океан" слово "крізь" вказує на напрямок руху або проходження через океан. Це означає, що щось проходить крізь чи повз океан.

2. Іменникове словосполучення: а) тихо сидіти - виражає дію тихого сидіння.
Обгрунтування: У словосполученні "тихо сидіти" слово "тихо" вказує на спосіб виконання дії "сидіти". Це означає, що сидіння відбувається без шуму або рухів.

б) зустрінемось незабаром - виражає майбутню дію зустрічі, яка відбудеться скоро.
Обгрунтування: У словосполученні "зустрінемось незабаром" слово "незабаром" вказує на майбутність та показує, що зустріч відбудеться в найближчому часі.

в) спілкуватися голосно - виражає спосіб спілкування, коли людина висловлює свої думки та слова з використанням голосу.
Обгрунтування: У словосполученні "спілкуватися голосно" слово "голосно" вказує на спосіб спілкування та означає, що людина висловлює свої думки та розмовляє з використанням голосу.

г) цікава книга - виражає ознаку книги, яка є цікавою.
Обгрунтування: У словосполученні "цікава книга" слово "цікава" вказує на властивість "книги" та означає, що книга є цікавою.

3. Словосполучення, у якому головне слово виражене прислівником: а) насолоджуватися краєвидом.
Обгрунтування: У словосполученні "насолоджуватися краєвидом" прислівник "насолоджуватися" виступає як головне слово. Він вказує на спосіб дії "насолоджування" і супроводжує дієслово "насолоджуватися".

4. Просте речення: б) Я знала, що сонце скоро зійде.
Обгрунтування: Речення "Я знала, що сонце скоро зійде" має лише одну головну частину і є простим реченням. Воно містить підмет "Я", присудок "знала" та доповнення "що сонце скоро зійде". У реченні немає залежних членів.