1) В якому випадку між ділянками з різним атмосферним тиском виникне найсильніший вітер? а) 758 мм рт. ст. та

  • 50
1) В якому випадку між ділянками з різним атмосферним тиском виникне найсильніший вітер? а) 758 мм рт. ст. та 760 мм рт. ст. б) 755 мм рт. ст. та 758 мм рт. ст. в) 762 мм рт. ст. та 753 мм рт. ст. г) 769 мм рт. ст. та 769 мм рт. ст.

2) Вкажіть температуру повітря біля підніжжя гори на висоті 2 км, якщо на її вершині вона становить 0 градусів. а) +12 градусів б) -12 градусів в) -6 градусів г) +6 градусів.

3) Як змінюється температура повітря зі зростанням висоти?

4) При температурі +30 градусів абсолютна вологість повітря дорівнює 15 г/м3. Визначте вологість повітря.

5) Чому в напрямку від екватора?
Южанка
33
1) Найсильніший вітер виникне в тому випадку, коли між ділянками з різним атмосферним тиском буде найбільша різниця. Так як вітер виникає внаслідок руху повітря з ділянки з вищим тиском до ділянки з нижчим тиском, то більша різниця показників атмосферного тиску призведе до сильнішого вітру. У даному варіанті, найсильніший вітер виникне в варіанті б) 755 мм рт. ст. та 758 мм рт. ст. оскільки різниця між цими показниками становить 3 мм рт. ст., що є найбільшою різницею серед варіантів.

2) Щоб визначити температуру повітря біля підніжжя гори на висоті 2 км, можна скористатись поняттям зниження температури повітря зі зростанням висоти. Це стандартний показник, який називається лапласовим градієнтом (зниженням температури на 1 км висоти), і становить приблизно 6,5 градусів Цельсія на кілометр.
Отже, якщо температура на вершині гори становить 0 градусів, на висоті 2 км температура буде знижена на 2 * 6,5 градусів, тобто на 13 градусів.
Тому правильна відповідь - б) -12 градусів.

3) Зазвичай, зі зростанням висоти температура повітря знижується. Це можна пояснити з властивостями атмосфери та теплопередачі.
На висоті нижче, атмосферний тиск більший, тому частинки повітря стиснуті і нагріваються внаслідок зіткнень. При підйомі вгору, зменшується атмосферний тиск, що призводить до розширення і охолодження повітря.
Таким чином, в загальному випадку, температура повітря знижується зі зростанням висоти.

4) Для визначення вологості повітря при заданій температурі і абсолютній вологості можна використати формулу для відносної вологості (ВВ):
\[ВВ = \frac{{\text{{абсолютна вологість}}}}{{\text{{насичена абсолютна вологість при даній температурі}}}} \times 100\%\]

Насичена абсолютна вологість залежить від температури повітря і може бути знайдена у спеціальних таблицях. За даними, при температурі +30 градусів абсолютна вологість повітря дорівнює 15 г/м^3.
Тепер, в рівнянні можемо підставити значення:
\[ВВ = \frac{{15}}{{\text{{таблиця і насичена абсолютна вологість при +30 градусів}}}} \times 100\%\]
Якщо можна надати числові значення для таблиці і насиченої абсолютної вологості, я зможу обчислити вологість.

5) Необхідно продовжити запитання, щоб я змогла допомогти з рештою завдання.