1. Виділіть рядок, у якому всі власні назви імен-іменників слід писати з великої літери та в лапках. А сестра Єва

  • 68
1. Виділіть рядок, у якому всі власні назви імен-іменників слід писати з великої літери та в лапках. А сестра Єва, пес Йогурт, місто Чернівці; Б вірш Заповіт, книга Кобзар, журнал Соняшник; В цукерки Ромашка, вулиця Каштанова, казка Ох; Г кінотеатр Мрія, байка Вовк і Кіт, пісня Цвіте терен.

2. Виділіть рядок, де перераховано всі узагальнюючі іменники спільного роду. А білоручка, дармоїд, гуляка, нездара; Б сірома, непосида, вереда, плакса; В староста, листоноша, нероба, неук. Г базіка, маля, бідолаха, нечупара.

3. Виділіть рядок, де перераховано всі неозначені іменники. А листоноша, сирота, староста
Станислав
61
, вереда; Б пташка, хлопчик, дівчинка, квартал; В казка, місто, лікар, дім; Г книга, олівець, кава, стіл.

1. Одним з правил української мови є те, що власні назви імен-іменників слід писати з великої літери та в лапках. Значить, на цей факт ми повинні звернути увагу, аби виділити рядок, який відповідає цим вимогам. А сестра Єва, пес Йогурт, місто Чернівці. Остаточна відповідь: А.

2. Узагальнюючі іменники спільного роду - це такі іменники, які означають предмети, які відносяться до різних статей (чоловічого, жіночого, середнього роду) без будь-якого розрізнення. Візьмемо рядок Б:
сірома, непосида, вереда, плакса.
Усі ці іменники є узагальнюючими для присутності ускладненої оцінки чи ознаки. Остаточна відповідь: Б.

3. Неозначені іменники - це такі іменники, які вживають без займенника або власних відмінювальних форм. Даваймо розглянемо рядок Б:
пташка, хлопчик, дівчинка, квартал.
Усі ці іменники є конкретними і відповідають на запитання "хто?" або "що?". Однак, вони не є неозначеними. Остаточна відповідь: Б.