1. Відтворіть рядок з граматичною помилкою: А) три роки тому; Б) сильна хвороба; В) ще добріший; Г) два олівці

  • 48
1. Відтворіть рядок з граматичною помилкою: А) три роки тому; Б) сильна хвороба; В) ще добріший; Г) два олівці.
2. Яке з наведених словосполучень є граматично правильним: А) гурток з літератури; Б) якого часу; В) хворіти грипом; Г) моє народження.
3. Яке з наведених словосполучень не потребує редагування: А) вивчити та говорити українською мовою; Б) пробач мені; В) насміятися над ним; Г) десять грам.
4. Яке з наведених речень не потребує редагування: А) Підтримуючись, у нього розсипались всі фрукти. Б) Піднімаючись на гору, ми побачили чудові пейзажі. В) Ми з друзями їли та насолоджувалися смаком малини.
Kobra
3
1. Рядок з граматичною помилкою: Г) два олівці.
Обгрунтування: Правильна форма - два олівця. Кількісне числівникове одниця може мати форми однини та множини, і в цьому випадку потрібно вживати форму множини, бо мається на увазі, що не один олівець, а саме два.

2. Граматично правильне словосполучення: А) гурток з літератури.
Обгрунтування: Українська мова має свої правила поєднання слів. В цьому варіанті словосполучення "гурток з літератури" виконує правила поєднання прислівників та іменників і відповідає граматичним правилам.

3. Словосполучення, яке не потребує редагування: Б) пробач мені.
Обгрунтування: Дане словосполучення є граматично правильним. Українська мова використовує таку форму, щоб звернення було виражене в родовому відмінку (пробач мені), а не у орудному іншій формі.

4. Речення, що не потребує редагування: В) Ми з друзями їли та насолоджувалися.
Обгрунтування: Дане речення має граматично правильну будову та коректне вживання слів. Всі частини речення взаємозв"язані та узгоджені за граматичними правилами.