1) Як можна прикрити одне око, наприклад, рукою або щільним папером, й помістити картку з малюнком на відстані близько

  • 55
1) Як можна прикрити одне око, наприклад, рукою або щільним папером, й помістити картку з малюнком на відстані близько 15 сантиметрів від очей?
2) Як можна дивитися тільки правим оком на хрестик на картці, поступово наближаючи й віддаляючи картку, доки не зникне один з трьох кружечків? Що пояснює це явище?
3) Як можна повторити дослід, прикриваючи праве око й фіксуючи погляд на кружечку?
4) Як можна зробити висновок, відповідаючи на питання: на яку частину сітківки потрапляє зображення хрестика й кружечка? Чи є вільне місце на сітківці?
Zayac
27
1) Щоб прикрити одне око, наприклад рукою або щільним папером, вам потрібно використовувати нещільний матеріал, так який не перешкоджатиме проникненню світла. Наприклад, ви можете використати прозору пластикову плівку або прозору скотчівку, щоб прикрити око. Потім вам потрібно помістити картку з малюнком на відстані близько 15 сантиметрів від очей, так, щоб малюнок був видимий через відрізане око.

2) Щоб дивитися тільки правим оком на хрестик на картці, схопіть картку і тримайте її перед обличчям. Послідовно наближайте і віддалюйте картку, звертаючи увагу на хрестик. Ви помітите, що коли картка наближується дуже близько до вас, один з трьох кружечків зникатиме з поля зору, а решта двох все ще будуть видимими. Це явище пояснюється тим, що кожне око бачить об"єкт з трохи іншого ракурсу, і мозок поєднує цю інформацію, щоб створити одне зображення. Коли ви наближаєте картку, ракурси змінюються, тому один з кружечків зникає з поля зору.

3) Для повторення досліду, прикрийте праве око, наприклад, рукою або за допомогою прозорої пластикової плівки. Потім сфокусуйте свій погляд на кружечку на картці, тримаючи картку на відстані близько 15 см від відкритого лівого ока. Ви повинні побачити кружечок як зазвичай, незважаючи на те, що одне око закрите.

4) Щоб зробити висновок про те, на яку частину сітківки потрапляє зображення хрестика й кружечка, потрібно звернути увагу на якість бачення в кожному оці. Зображення хрестика та кружечка потрапляє на задню (ретинову) частину ока - сітківку. На сітківці є вільне місце, де зображення має форму малих точок світла, що називаються рецепторами. Ці рецептори знаходяться на сітківці та приймають світло, дозволяючи нам бачити об"єкти. Кожний рецептор оптичних нервів відноситься до певної області зорового поля і не перекривається іншими областями. Таким чином, на сітківці є вільне місце, де зображення хрестика і кружечка проектується на різні рецептори для дальшого сприйняття мозком.