1. Як можна утворити складносурядне речення, якщо з варіантів продовження фрази Раптом подув холодний вітер... обрати

  • 57
1. Як можна утворити складносурядне речення, якщо з варіантів продовження фрази "Раптом подув холодний вітер..." обрати: А коли ми поверталися з походу. Б і підійнявся густий дим. В всі звернули увагу на похмуре небо. Г але все одно було душно. Д ми продовжували йти далі.
2. Зіставте за подібністю синтаксичного значення виділені фрагменти простих речень і складних речень. Просте речення 1 Не нахилившись, не зможеш набратися води з криниці. 2 Сонце поволі втрачало свою яскравість. 3 Одного разу ранком лелеки довго кружляли у повітрі. 4 Чорні хмари наближалися з темного неба. Складне речення А Якщо бажаєш знати добре
Александровна
23
1. Як можна утворити складносурядне речення, якщо з варіантів продовження фрази "Раптом подув холодний вітер..." обрати: Б і підійнявся густий дим.

Щоб утворити складносурядне речення, можна обрати варіант Б: "Раптом подув холодний вітер і підійнявся густий дим." В цьому реченні ми маємо два простих речення, які з"єднані сполучником "і".

Перше просте речення - "Раптом подув холодний вітер". Воно містить підмет "подув холодний вітер" і присудок "подув".

Друге просте речення - "Підійнявся густий дим". Воно містить підмет "густий дим" і присудок "підійнявся".

Складносурядне речення має обидва ці прості речення, які відділені сполучником "і". Таке речення допомагає нам передати послідовність подій.

2. Зіставте за подібністю синтаксичного значення виділені фрагменти простих речень і складних речень.

Просте речення 1: "Не нахилившись, не зможеш набратися води з криниці."
Складне речення: "Не набравшись води з криниці, ти не зможеш нахилитись."

У цих реченнях відбувається заміна підмета і присудка місцями, але синтаксичне значення, яке передається, залишається однаковим. В обох реченнях передається умова (не нахилитись - не зможеш набратися води з криниці) і залежність дій одне від одного.

Просте речення 2: "Сонце поволі втрачало свою яскравість."
Складне речення: "Поки сонце поволі втрачало свою яскравість, небо засмутилось."

В цих реченнях передається послідовність подій, при якій сонце втрачає свою яскравість, і відбувається реакція неба (небо засмутилось).

Просте речення 3: "Одного разу ранком лелеки довго кружляли у повітрі."
Складне речення: "Одного разу ранком лелеки кружляли у повітрі, не спиняючись на хвилинку."

В обох реченнях описується дія лелек, які кружляють у повітрі, але складне речення ще передає його тривалість (довго) і пропуск цього процесу без зупинки.

Просте речення 4: "Чорні хмари наближалися з темного неба."
Складне речення: "З темного неба наближалися чорні хмари, приносячи дощ."

Обидва речення передають близькі ідеї про наближення хмар і згадують темне небо, але складне речення ще передає додаткову інформацію про те, що ці хмари приносять дощ.