1. Як П. Гулак-Артемовський зображує русалку? Що русалка означає? 2. Що фантастична істота намагається змусити рибалку

  • 20
1. Як П. Гулак-Артемовський зображує русалку? Що русалка означає?
2. Що фантастична істота намагається змусити рибалку зробити?
3. Як закінчується балада? Яке символічне значення має фінал балади?
4. Які почуття викликав у вас твір? Чи змінювались ваші почуття під час читання балади?
Pylayuschiy_Zhar-ptica_2951
20
1. Як П. Гулак-Артемовський зображує русалку? Що русалка означає?

У баладі "Русалка" П. Гулак-Артемовський зображує русалку як загадкову і надзвичайно привабливу морську істоту. Він надає їй хвилеподібні волосся, блискучі очі та привабливу усмішку. Автор описує русалку як надзвичайно привабливу, але не доступну жіночу істоту, здатну спокусити рибалок і викликати в них почуття пристрасної прив"язаності.

Русалка, в цій баладі, є символом загубленої любові та жаги до небесної краси, яка недосяжна. Вона представляє нереалізовані бажання та неповноту людського досвіду. Цей образ русалки може також символізувати сили природи та їх вплив на людське життя.

2. Що фантастична істота намагається змусити рибалку зробити?

У баладі "Русалка" фантастична істота, якою є русалка, намагається змусити рибалку відмовитися від своєї родини та всього того, чому він присвятив своє життя - рибальства. Русалка спокушає рибалку своєю красою та чарівним співом, намагаючись затягнути його в пітьму океану і забрати з собою. Вона надає рибалкові привабливу картину майбутнього та будь-якими засобами намагається переконати його, що життя з нею буде щасливіше, ніж рибальська доля на землі.

3. Як закінчується балада? Яке символічне значення має фінал балади?

Балада "Русалка" закінчується трагічною нотою. Рибалка на мить схиляється до русалки і ніби згоджується піти з нею, але раптово він бачить свою дружину, яка з восьмим місяцем на руках плаче на березі моря. Саме ця картинка торкає душу рибалки, і він розуміє, що він не може залишити своє щасливе життя з дружиною та дітьми, не зважаючи на всю чарівність русалки.

Фінал балади має глибоке символічне значення. Він показує, що справжнє щастя та добробут рибалки знаходиться в його родині та близькості з коханою людиною, а не в тимчасових спокусах та нещастях. Це може бути вигнання земного спокусника та повернення до своїх корінь і цінностей.

4. Які почуття викликав у вас твір? Чи змінювались ваші почуття під час читання балади?

Читаючи баладу "Русалка", в мені викликало багато почуттів. Спочатку я відчував захоплення та інтригу під час опису русалки та випробувань, якими вона піддавала рибалку. Але по мірі того, як балада прогресувала, в мені виникали сум, співчуття та тривога за долю рибалки. Я відчував його почуття парадоксу - пристрасний тягар до русалки та одночасне прив"язання до родини і обов"язків.

Читання балади рухалося від захоплення до тривоги, і фінал прийшов як реліз від тривоги. Я відчував полегшення, коли рибалка зміг протистояти спокусі та розірвати чари русалки. У мені народжувалася вдячність за те, що автор нагадав нам про справжній зміст життя та значення родинних зв"язків. Мої почуття змінювалися від захвату до тривоги та нарешті до спокою та задоволення від мудрого рішення героя.