1. Яка схема відповідає цьому реченню з прямою мовою: Кожного разу, коли бабуся виймала хліб із печі, вона шепотіла

  • 42
1. Яка схема відповідає цьому реченню з прямою мовою: Кожного разу, коли бабуся виймала хліб із печі, вона шепотіла: "Наш хліб - наше життя" (Б.Харчук). а) "П", - а. б) А: "П". в) "П, - а, - п". г) А: "П", - а.
2. Який розділовий знак ставлять після прямої мови перед словами автора? а) крапка з комою; б) кома, тире; в) крапка; г) двокрапка.
3. Як вимовляються слова автора, коли вони стоять перед прямою мовою? а) трохи прискорено і з пониженням голосу; б) з пониженням голосу та невеликою паузою; в) з підвищенням голосу й уповільнено; г) з підвищенням голосу.
Zagadochnyy_Ubiyca_2490
23
1. Схема, яка відповідає цьому реченню з прямою мовою: "П", - а.

Обґрунтування: Пряма мова в цьому реченні наведена без паузи після висловлювання бабусі "Наш хліб - наше життя". Пряма мова починається зі слова "Наш", для якого попереднє слово "бабуся" в звороті речення вказує на форму непрямої мови. Отже, схема "П", - а відповідає даному реченню з прямою мовою.

2. Розділовий знак, який ставлять після прямої мови перед словами автора - г) двокрапка.

Обґрунтування: За правилами, після прямої мови, перед словами автора відокремлюється двокрапка. Це допомагає чітко розмежувати власне пряму мову висловлювача та авторські слова, які надають інформацію про автора.

3. Слова автора, коли вони стоять перед прямою мовою, вимовляються: б) з пониженням голосу та невеликою паузою.

Обґрунтування: Зазвичай, коли слова автора передують прямій мові, вони вимовляються із пониженням голосу та невеликою паузою. Це вказує на те, що слова автора передаються як коментар чи опис до прямої мови, тому голос звучить спокійно та неактивно.