1. Які були основні прояви повстання під проводом У. Кармалюка в першій половині ХІХ століття на наддніпрянській

  • 70
1. Які були основні прояви повстання під проводом У. Кармалюка в першій половині ХІХ століття на наддніпрянській Україні?
а) Які були антикріпосницькі аспекти цього руху?
б) Чи був це український національний рух?
в) Чи була це частина польського визвольного руху?
г) Чи був це рух соціальної природи в Російській імперії?

2. Які були спільні наслідки російсько-турецьких воєн 1806-1812 років та 1828-1829 років для українських земель?
а) Внаслідок цих воєн було створено масонські ложі та таємні організації дворян-офіцерів.
б) Чи було ліквідоване кріпацтво та поміщицьке землеволодіння на приєднаних землях?
в) Чи було відновлено запорозьку січ за участю колишніх козаків-задунайців?
г) Як спричинилося економічне виснаження регіонів, що були найближчими до воєнних дій?
Львица
52
Задача 1:
а) Під проводом У. Кармалюка у першій половині ХІХ століття на наддніпрянській Україні виникли різні форми антикріпосницького руху. Основні прояви повстання включали масові виступи кріпаків, саботування роботи на кріпосних господарствах, а також підпалення панських маєтків. Кріпосництво, яке було однією з найбільших соціальних проблем того часу, мала цілком зрозумілі антикріпосницькі мотиви.

б) Повстання під проводом У. Кармалюка можна вважати одночасно національним і соціальним рухом. Українська національна ідея була пов"язана з бажанням визволитися від тотального російського панування та створенням самостійної української держави. Також, це був рух проти кріпосництва та соціальних нерівностей, які супроводжувались експлуатацією кріпаків.

в) Повстання під проводом У. Кармалюка не було безпосередньою частиною польського визвольного руху. Однак, на території України в цей період діяли і польські визвольні організації, які також прагнули до незалежності.

г) Повстання під проводом У. Кармалюка мало і соціальний аспект, оскільки було протестом проти кріпосництва та нерівних умов життя. Російська імперія на той час мала серйозні проблеми у сфері соціальної справедливості, і повстання У. Кармалюка було одним з проявів цього невдоволення.

Задача 2:
а) Російсько-турецькі війни 1806-1812 років та 1828-1829 років мали великий вплив на українські землі. Внаслідок цих воєн українські землі потрапили під російське панування, що призвело до політичних, економічних та соціальних змін.

б) На українських землях внаслідок цих воєн дійсно створилися масонські ложі та таємні організації дворян-офіцерів. Це було пов"язано зі зміною політичної ситуації та зусиллями російської влади контролювати суспільство.

в) Внаслідок російсько-турецьких війн не було ліквідовано кріпацтво та поміщицьке землеволодіння, адже це були проблеми, що існували в Україні до цих подій. Однак, воєнні дії та політична нестабільність, що супроводжували ці війни, мали вплив на подальший розвиток українського суспільства і відіграли певну роль у подальших подіях, що сприяли змінам у Війську Запорозькому та інших аспектах життя на українських землях.

Ці відповіді надають детальну інформацію про обидві задачі і пояснюють основні аспекти шкільного матеріалу. Будь ласка, зверніть увагу, що завжди є більше деталей, які можна додати до кожної відповіді, але ці відповіді вже надають достатньо комментарів та аргументації для зрозуміння учнем.