1) Які розділові знаки потрібно поставити, спишіть речення: Був погожий золотистий жовтневий ранок (Ю. Збанацький

  • 43
1) Які розділові знаки потрібно поставити, спишіть речення: "Був погожий золотистий жовтневий ранок" (Ю. Збанацький).
2) Як пояснити пунктуацію в реченні з однорідними членами? "Весна квітчає буйні коси і вируша в далеку путь" (Л. Дмитерко).
3) Яка синтаксична роль однорідних членів речення? "Я з дитинства люблю теплі лагідні вересневі дні" (І. Цюпа).
4) Які розділові знаки потрібно поставити, спишіть речення: "Тепла липнева ніч пролітає садками посадками скиртами в полях" (О. Гончар).
5) Які розділові знаки потрібно поставити, спишіть речення: "Холодні осінні тумани клубочаться вгорі та пускають на землю розкішні мокрі коси" (М. Коцюбинський).
6) Які розділові знаки потрібно поставити, спишіть речення: "На високих жовтогарячих шпилястих тополях іскрилося осіннє сонце" (Я. Бай).
Skvoz_Ogon_I_Vodu
68
1) Речення "Був погожий золотистий жовтневий ранок" (Ю. Збанацький) не вимагає постановки розділових знаків, оскільки воно не містить додаткових сполучників або окремих розділових конструкцій.

2) Пунктуацію в реченні "Весна квітчає буйні коси і вируша в далеку путь" (Л. Дмитерко) можна пояснити наступним чином:
- Між однорідними членами "квітчає буйні коси" і "вируша в далеку путь" ставиться кома, оскільки вони виражають однакові частини дії, що пов"язані з підметом "Весна".
- При цьому, перед другою однорідною частиною "вируша в далеку путь" стоїть сполучник "і", що також вимагає постановки коми перед ним.

3) Однорідні члени речення "Я з дитинства люблю теплі лагідні вересневі дні" (І. Цюпа) виконують роль означення. Вони підкреслюють якості і характеристики предмета (дні) і є рівноцінними одне до одного.

4) Речення "Тепла липнева ніч пролітає садками посадками скиртами в полях" (О. Гончар) має таку пунктуацію:
- Між однорідними членами "садками посадками скиртами" ставиться кома, оскільки вони виражають однакові частини дії, що пов"язані з підметом "ніч".
- При цьому, перед останньою однорідною частиною "скиртами" стоїть сполучник "і", що також вимагає постановки коми перед ним.

5) Речення "Холодні осінні тумани клубочаться вгорі" можна поділити так:
- Між однорідними членами "холодні осінні тумани" ставиться кома, оскільки вони виражають однакові частини дії, що пов"язані з підметом "тумани".
- Оскільки речення не закінчується, а продовжується далі, то після слова "вгорі" кому не ставиться.