1. Які слова правильно добиралося, добиралася або добиралися використати у фразі більшість із них, як і Микола, _____

  • 41
1. Які слова правильно добиралося, добиралася або добиралися використати у фразі "більшість із них, як і Микола, _____ сюди самотужки"?
2. Які слова потрібно вибрати, щоб відтворити фразу "решта квитків на денну виставу _____ з каси"?
3. Які слова підходять до фрази "зрештою, при моїх заняттях і захопленнях ці три місяці _____ як один день"?
4. Слід використати слова "було відзначено" або "були відзначені" у фразі "кращі п"ять робіт _____ преміями"?
5. Який варіант "товпилися" або "товпилося" правильний у фразі "з півдесятка сусідів _____ біля Остапа"?
6. Чи треба використати слова "отримали" чи "отримав" у фразі "п"ятдесят один працівник підприємства _____ премію з нагоди свята"?
7. Коректно використати слова "відійшли" чи "відійшло" у фразі "знову кілька осіб _____"?
Песчаная_Змея
12
1. У фразі "більшість із них, як і Микола, добиралися сюди самотужки" слово "добиралися" буде правильним. Обґрунтування: в даному контексті "більшість із них" зазначає групу людей, що приходять сюди самотужки, тобто виконують дію "добиратися". Так як "більшість" означає кількісну більшість, то вживається множина "добиралися".

2. Для відтворення фрази "решта квитків на денну виставу беруть з каси" потрібно вибрати слова "беруть з". Обґрунтування: фраза вказує на дію, що виконується з каси - брати квитки. "Решта квитків" є підметом цієї дії, тому використовуємо слово "беруть" у множині.

3. У фразі "зрештою, при моїх заняттях і захопленнях ці три місяці пройшли як один день" слово "пройшли" підходить. Обґрунтування: в даному контексті розповідається про протяг три місяці, що пройшли як один день. Тобто, зміст фрази передає змішане дієслово "пройшли".

4. Для фрази "кращі п"ять робіт були відзначені преміями" коректним буде використання слова "були відзначені". Обґрунтування: в даному випадку ми говоримо про "кращі п"ять робіт", які зазвичай можна розглядати як окремі одиниці, тому форма множини "були відзначені" є належною.

5. У фразі "з п"ятдесятка сусідів товпилися біля Остапа" правильний варіант буде "товпилися". Обґрунтування: "з" називає підлогу або початок руху, а "п"ятдесятка сусідів" означає кількісну більшість і підлягає формі множини "товпилися".

6. Залежить від контексту. Якщо мова йде про отримання певних результатів або нагород, то можна використати слово "отримали". Варіант "треба використати слова "отримали"" умовний і потребує більш детального пояснення задачі або речення, в якому використовується слово "отримали". Будь ласка, надайте більше контексту для точнішої відповіді.