1. Які стилі переважали у творчості Т.Шевченка - класицизм і романтизм, романтизм і реалізм, бароко й класицизм

  • 59
1. Які стилі переважали у творчості Т.Шевченка - класицизм і романтизм, романтизм і реалізм, бароко й класицизм, реалізм і модернізм?
2. Какий твір присвячено Василю Жуковському - "Кавказ", "Сон" ("У всякого своя доля"), "І мертвим, і живим...", "Катерина"?
3. Хто разом з ліричним героєм твору "Кавказ" вирушає відкривати людям істину - "Сон" ("У всякого своя доля"), "Тарасова ніч", "Іван Підкова"?
4. Якому твору присвячено Якову де Бальмену - "Кавказ", "Іван Підкова", "Сон" ("У всякого своя доля"), "Катерина"?
5. Яким образом-символом є Атлант, Гефест, Прометей або Геракл у поемі "Кавказ"?
Лисичка123
17
1. В творчості Тараса Шевченка переважали стилі романтизм і реалізм. Романтизм характеризується сильними емоціями, поетичною фантазією і відображенням важливості принципів свободи і національної гідності. Романтичні твори Шевченка, такі як "Катерина" і "Сон" ("У всякого своя доля"), висловлюють його глибокі емоції і боротьбу за справедливість і свободу. З іншого боку, реалізм у творчості Шевченка проявляється в безпристрасному відображенні реального життя, соціальних проблем і зображенні простих людей. Наприклад, у вірші "Тарасова ніч" автор змальовує трагедію кріпаків і їхню прагнення до свободи. Таким чином, можемо стверджувати, що у творчості Тараса Шевченка переважають стилі романтизм і реалізм.

2. Твір, присвячений Василю Жуковському, називається "Катерина". У цьому вірші Шевченко висловлює своє обурення соціальною нерівністю та життєвими труднощами кріпаків. Головна героїня, Катерина, стає символом трагічної долі простих людей, які страждають від системи кріпосництва. Шевченко використовує ліричний звуковий образ і проникливі рядки, щоб передати глибокий душевний стан своїх героїв.

3. Тарас Шевченко разом з ліричним героєм твору "Кавказ" вирушає відкривати людям істину. У цьому вірші автор описує свою поїздку в Кавказ, де він спілкується з місцевими жителями і ділиться з ними своїми думками і переживаннями. Ліричний герой твору стає представником Шевченка, який пропагує важливість свободи, національної гідності та любові до рідної землі.

4. Якову де Бальмену присвячено твір "Сон" ("У всякого своя доля"). В цьому вірші Шевченко описує свій сон, де він зустрічає прекрасну фантазійну постать Якова де Бальмену. Цей образ символізує творчу і духовну свободу, яку майстер поетичного мистецтва настільки прагне досягти.

5. У поемі "Кавказ" образи Атланта, Гефеста, Прометея та Геракла використовуються як символи. Атлант втілює мужність і силу, Гефест - кмітливість і ремісничі вміння, Прометей - боротьбу за громадськість і свободу, а Геракл - перевершення труднощів і боротьбу із злом. Ці образи допомагають Шевченку висловлювати свої ідеї та враження, а також розширюють семантичне поле поеми.