1. Які терміни вживаються, щоб описати економічне життя київської Русі? 2. Які боги і символи були важливі

  • 60
1. Які терміни вживаються, щоб описати економічне життя київської Русі?
2. Які боги і символи були важливі в економічному житті київської Русі?
3. Які культурні рослини були вирощувані на київській Русі?
4. Які форми полювання та пасічництва були практиковані на київській Русі?
5. Які будівлі були важливими в економічному житті київської Русі?
6. Які овочі були вирощувані на київській Русі?
7. Які професії були важливими в економічному житті київської Русі?
8. Які звичаї та торговельні шляхи зв"язували київську Русь з іншими країнами?
Стрекоза
2
1. Є кілька термінів, які можуть описати економічне життя київської Русі. Перший термін - "земляний лад". Це вказує на те, що земля була основою економічних відносин, і власність на землю була важливим аспектом соціальної структури. Другий термін - "руські рубежі", які означають торговельні маршрути, якими користувалися кияни для здійснення зовнішньої торгівлі. Третій термін - "варяжські шляхи", які зазначають торговельні шляхи вздовж Волги та Дніпра, по яких відбувалася торгівля зі східними країнами.

2. В економічному житті київської Русі важливу роль відігравали боги і символи. Один із них - Перун, бог грому і блискавки, якому приписувались сила існування економіки та родючість. Ще один бог - Волос, був покровителем худоби, а символом його культу був рогатий бик - тварина, яку цінували в економічних практиках русічів. Також важливим символом був ялиця - дерево, яке символізувало родючість і плодючість.

3. На київській Русі вирощувалися різні культурні рослини. Найбільш поширеними були пшениця, ячмінь і жито, які використовувалися для виготовлення хліба і алкоголю. Також вирощувалися овес, горох, яблука, груші, виноград, полуниця та інші фрукти і ягоди.

4. На київській Русі практикувалися різні форми полювання та пасічництва. Полювання було важливою галуззю економіки, оскільки забезпечувало м"ясо, шкури та інші ресурси. Полювання на звірів проводилося з використанням стріл, стрілецьким зброям або собак. Однією з форм пасічництва було бджільництво, де ведення бджіл для виготовлення меду було поширеним заняттям.

5. В економічному житті київської Русі важливими будівлями були печерні монастирі та катедральні собори. Ці будівлі відігравали роль торговельних центрів, осередків культури та релігійних об"єктів. Саме тут збиралися та проводилися важливі торгівельні операції та культові обряди.

6. На київській Русі вирощувалося багато овочів. До основних видів овочів належали ріпа, буряк, морква, цибуля та часник. Ці овочі були використовувані у приготуванні їжі та виготовленні народних ліків.

7. В економічному житті київської Русі важливими професіями були купці, ремісники, солдати і селяни. Купці займалися торгівлею на вроздріб, ремісники виготовляли різні речі (зброю, одяг, посуд), солдати захищали міста та кордони, а селяни вирощували їжу для всього населення.

8. На торговельних шляхах зв"язували київську Русь з іншими країнами. Одним з найважливіших шляхів був "Великий шлях" або "Шлях із Варага до Грека", який з"єднував північні та південні країни Європи. Цей шлях мав велике економічне значення, оскільки по ньому здійснювались торговельні операції зі східними і західними країнами. Також існували торговельні шляхи на Балтику, Скандинавію, Азію та Близький Схід, які також були важливими для економічного розвитку країни.