1. Які звуки сповіщали людей про напад татар? * дзвони церкви, крики людей, залякані птахи 2. Які навички мав Козак
1. Які звуки сповіщали людей про напад татар? * дзвони церкви, крики людей, залякані птахи
2. Які навички мав Козак Непорадний? * вмів співати й танцювати, володів арканом, керував козаками
3. Що сказав Недоля про Павлуся? * що він стане видатним отаманом, кошовим, чудовим козаком
4. Як називалася могила, поблизу якої зустрілися козаки з повісті А. Чайковського "За сестрою"? * Недолина, Панасова, Сулейманова, Свиридова
5. З якою ціллю Павлусь вивчав татарську мову? * він зацікавився нею, щоб знати таємниці ворогів, і використати її для повернення додому
6. Як висловився дід про лебедів, що принесли їх на своїх крилах?
2. Які навички мав Козак Непорадний? * вмів співати й танцювати, володів арканом, керував козаками
3. Що сказав Недоля про Павлуся? * що він стане видатним отаманом, кошовим, чудовим козаком
4. Як називалася могила, поблизу якої зустрілися козаки з повісті А. Чайковського "За сестрою"? * Недолина, Панасова, Сулейманова, Свиридова
5. З якою ціллю Павлусь вивчав татарську мову? * він зацікавився нею, щоб знати таємниці ворогів, і використати її для повернення додому
6. Як висловився дід про лебедів, що принесли їх на своїх крилах?
Журавль 33
1. Які звуки сповіщали людей про напад татар?У той час, коли відбувалися напади татар, хоробрі люди мусили бути постійно насторожі. Хоча це було дуже небезпечно, народ швидко навчився розпізнавати звуки, що сповіщали про наближення ворожих сил.
Один із таких звуків, що про них говориться, - це дзвони церкви. Церковний дзвін мав не лише релігійне значення, але й використовувався як спосіб сповістити населення про наближення небезпеки. Люди, які чули дзвін, знали, що це може означати напад татар і мали можливість почати готуватися до захисту або шукати притулок.
Крім цього, ще одним звуком, що зможе сповістити про напад татар, були крики людей. Коли жителі селища або села помічали наближення ворожої армії, вони починали кричати і сповіщати одне одного про небезпеку. Це роз"яснюється тим, що в такий спосіб можна було швидко викликати людей до збройного опору і перемогти ворога.
Крім дзвонів церкви та криків людей, ще одним природнім звуком, що міг швидко сповістити людей про небезпеку, були залякані птахи. Птахи відчувають небезпеку достроково і можуть літати або кричати неспокійно, коли навколо відбувається щось надзвичайне. Тому, коли люди бачили злякані птахи, це також було додатковим сигналом про наближення ворогів.
Отже, можна зробити висновок, що звуки, що сповіщали людей про напад татар, включали в себе дзвони церкви, крики людей та залякані птахи. Все це було важливими сигналами, що допомагали населенню попередити про небезпеку та вжити заходів для захисту.
2. Які навички мав Козак Непорадний?
Козак Непорадний, якого згадують у літературній творчості, був відомим своїми багатогранними талантами та вміннями. Він був справжнім героєм свого часу і володів різними навичками.
По-перше, Козак Непорадний був відомий тим, що вмів співати й танцювати. Він мав гарний голос та вміння виконувати народні пісні, що радувало серця людей довкола. Крім того, він міг танцювати, робити різні пластику тіла та підкреслювати мелодію музики своїми рухами.
По-друге, Козак Непорадний володів досконалістю в володінні арканом. Аркан - це дерев"яна зброя, в якій використовується волого скручене лиття, як важкий металевий член. Козак Непорадний був висококваліфікованим майстром у володінні арканом, а тому міг ефективно боротися з ворогами.
По-третє, Козак Непорадний був видатним лідером та досвідченим керівником козаків. Він міг зібрати під своє начало велику армію та ефективно її керувати. Він мав навички стратегії, організації та лідерства, завдяки чому його козаки були міцними та дисциплінованими.
Отже, можна сказати, що Козак Непорадний володів навичками співати й танцювати, вмів користуватися арканом та був досвідченим керівником козаків. Всі ці навички робили його сильним і визначним героєм свого часу.
3. Що сказав Недоля про Павлуся?
У творі "Недоля" автор Іван Нечуй-Левицький зображує головного героя Павлуся і його особистісний розвиток. Павлуся - сина гончара Панаса - відзначають незвичайні риси характеру, що привертають увагу околиці, зокрема старого козака Недолі.
Недоля сказав про Павлуся, що він стане видатним отаманом, кошовим і чудовим козаком. Це було виявленням великої впевненості старого козака в майбутньому Павлуся. Він бачив у Павлусі потенціал та віру в його здатність досягти величі.
Ці слова важливі, оскільки вони надали Павлусеві велику мотивацію для розвитку та досягнення своїх цілей. Павлусь, зрозумівши те, що старший та досвідчений козак вірить у його сили, став розуміти, що йому необхідно працювати над собою, щоб стати тим, про що говорив Недоля.
Отже, Недоля сказав про Павлуся, що він стане видатним отаманом, кошовим і чудовим козаком, виявляючи велику впевненість в його потенціалі та здатності до досягнення успіху.
4. Як називалася могила, поблизу якої зустрілися козаки з повісті А. Чайковського "За сестрою"?
Повість А. Чайковського "За сестрою" розповідає про події, що відбулися під час загального національного руху в Україні. У цій повісті герої зустрілися біля певної могили, яка мала власну назву.
Могила, поблизу якої зустрілися козаки, називалася Недолина. Це була могила, що символізувала минуле і важливі події для козацтва. Іменно під час зустрічі біля Недолини, герої повісті відчули романтичний дух минулих подвигів козацького братства і згадали славні дії своїх предків.
Отже, могила, поблизу якої зустрілися козаки з повісті А. Чайковського "За сестрою", називалася Недолина. Вона символізувала важливість і символіку козацтва, а зустріч біля неї розповідала про велич і гордість козацьких предків.
5. З якою ціллю Павлусь вивчав татарську мову?
У творі "Недоля" головний герой Павлусь випадково опинився у полоні у татар, з якими спочатку не розумівся через різницю у мові. Проте, з глибоким бажанням повернутися до дому та відстояти свою країну, Павлусь почав вивчати татарську мову.
Головною ціллю Павлуся вивчення татарської мови було знання таємниць своїх ворогів. Він розумів, що, маючи знання татарської мови, він отримає доступ до конфіденційної інформації і зможе використати її на користь свого народу та для повернення додому.
Освоєння татарської мови допомагало Павлусеві розуміти плани та стратегію ворогів, готувати відповідні військові дії та вести справжню боротьбу проти татар. Павлуся словацький козак мав більше можливостей спілкуватися з місцевими, прихідцями з України, та дістати важливу інформацію для подальших дій.
Таким чином, Павлусь вивчав татарську мову з метою знання таємниць своїх ворогів та використання їх проти них, прагнучи повернути додому і допомагаючи своєму народу.
6. Як висловився дід про лебедів?
У житті ділянки "Недоля" Іван Нечуй-Левицький надав важливість символізму природи і вміло використовував його, щоб передати певні иідод. Однією з неперевершених веж своїї творчості є вислів діда про лебедів.
Дід висловився про лебедів унікально, називаючи