1. Яким чином можна описати культуру мовлення? а) Вивчення нормативності мови в галузі мовознавства; б) Майстерне
1. Яким чином можна описати культуру мовлення? а) Вивчення нормативності мови в галузі мовознавства; б) Майстерне володіння мовою та її нормами під час мовленнєвої діяльності; в) Явище, що характерне для всіх стильових варіантів української мови; г) Освоєння вимови, використання слів та формотворення вдосконаленого стилю 2. Вкажіть, яким з наведених тверджень можна замінити прийменник синонімічно. а) «Якби люди усвідомили, що найважливіше – це зрозуміння одне одного, багато неприємних конфліктів було б уникнено…» б) «Самопізнання повинно тривати протягом усього життя, оскільки на кожному кроці ми маємо можливість вчитися і рости…»
Solnechnaya_Zvezda 45
1. Культура мовлення може бути описана такими способами:а) Вивчення нормативності мови в галузі мовознавства. Це означає, що культура мовлення вивчається як частина наукових досліджень з мовознавства, щоб встановити норми мови та їх правильне використання.
б) Майстерне володіння мовою та її нормами під час мовленнєвої діяльності. Це означає, що культура мовлення передбачає вміння використовувати мову відповідно до правил і норм у різних ситуаціях спілкування.
в) Явище, що характерне для всіх стильових варіантів української мови. Це означає, що культура мовлення є важливою складовою кожного стильового варіанту використання української мови, будь то літературна мова, наукова мова, розмовна мова тощо.
г) Освоєння вимови, використання слів та формотворення вдосконаленого стилю. Це означає, що культура мовлення включає в себе правильну вимову, використання різних слів та уміння формулювати висловлювання в стилі, що відповідає вимогам літературної мови.
2. Прийменник "було б" у першому твердженні можна замінити синонімічними варіантами, такими як:
а) «Якщо люди б усвідомили, що найважливіше – це зрозуміння одне одного, багато неприємних конфліктів могло би бути уникнено...»
б) «Якби люди бачили, що найважливіше – це зрозуміння одне одного, багато неприємних конфліктів було б зменшено...»
в) «Якщо б люди усвідомили, що найважливіше – це зрозуміння одне одного, багато неприємних конфліктів було би уникнено...»
г) «Якби люди усвідомили, що найважливіше – це зрозуміння одне одного, багато неприємних конфліктів можна було б уникнути...»