1. Яким літературним напрямом відрізняються типові образи і ситуації, дослідження суспільного життя та психологізм?

  • 10
1. Яким літературним напрямом відрізняються типові образи і ситуації, дослідження суспільного життя та психологізм? а) Романтизм; б) Реалізм; в) Класицизм; г) Бароко.
2. Яка особливість сюжетно-композиційна твору "Ґобсек" О.Де? а) Численні відступи в минуле; б) Записи в щоденнику головного героя; в) "Розповідь у розповіді"; г) Листи героїв, описи їхніх снів.
3. Чому чиновники повітового містечка вважали Хлестакова з комедії М.В.Гоголя "Ревізор" справжнім ревізором? а) Їх попереджено про таємне прибуття ревізора; б) У нього був величезний та заносний вигляд; в) Хтось бачив...
Мишка
23
1. Літературний напрям реалізм характеризується типовими образами і ситуаціями, дослідженням суспільного життя та психологізмом. В рамках реалізму письменники стараються створити максимально реалістичне зображення життя, показати його неуподібнене багатьоми подробицями. Типові образи в реалізмі відображають типових представників соціальних груп і шарів, їх характерні риси, звичаї, погляди і вчинки. Дослідження суспільного життя дають можливість писати про проблеми суспільства і використовувати літературу як засіб критики і зміни. Психологізм характеризується зафіксованням внутрішнього світу персонажів, їхніх думок, почуттів, мотивів поведінки, розкриттям психологічних конфліктів.

2. Сюжетно-композиційна особливість твору "Ґобсек" О. Де полягає в "розповіді у розповіді". Це означає, що головний герой розповідає історію Горгіана Франсуа Марії Ґобсека, який був старим жадібним грошовкладником. У цій розповіді ми детально дізнаємося про Ґобсека - його характер, звички і стосунки з іншими персонажами. Ця "розповідь у розповіді" допомагає краще розкрити характери героїв і створити насичений сюжет.

3. Чиновники повітового містечка вважали Хлестакова з комедії М.В. Гоголя "Ревізор" справжнім ревізором через те, що їх попередили про його таємне прибуття. Ця інформація викликала паніку і хвилювання серед чиновників, оскільки вони не могли точно знати, хто саме є ревізором і якими вимогами він керується. Також, Хлестаков мав вигляд впливової особистості і часто знімався самовпевнено, що додавав прикраси його образу. Крім того, ніхто з чиновників не бачив справжнього ревізора раніше, тому вони повірили улюбленім йогो питанням його позиціям. Ці фактори призвели до помилкового твердження чиновників про Хлестакова як про справжнього ревізора.