1. Якими словами поповнити пропуски у наведених реченнях? Спочатку розповідні, потім спонукальні, а нарешті — питальні
1. Якими словами поповнити пропуски у наведених реченнях? Спочатку розповідні, потім спонукальні, а нарешті — питальні. Будь ласка, перевірте написання слів у словнику. 1. Гном увілікому пензлі й увіліких капцях фарбує оранжевий дашок (Л. Костенко). 2. Засвіти, від куща червоної калини, свою прогаслу душу (М. Грищенко). 3. Від темного моря до прибережного каменя горнеться білява хвилечка (Леся Українка). 4. Віддайте шану, люди, старому майстрові, володареві слова й римесла! (П. Перебийніс). 5. Ми нищимо дороги, завалюємо стежки, хоч ніхто за нами не доглядає (М. Боровко). 6. Хай у маленьких очах...
Магический_Космонавт 43
1. Гном увиликому пензлі й увиликих капцях фарбує оранжевий дашок (Л. Костенко).2. Засвіти, від куща червоної калини, свою прогаслу душу (М. Грищенко).
3. Від темного моря до прибережного каменя горнеться білява хвилечка (Леся Українка).
4. Віддайте шану, люди, старому майстрові, володареві слова й римесла! (П. Перебийніс).
5. Ми нищимо дороги, завалюємо стежки, хоч ніхто за нами не доглядає (М. Боровко).
6. Хай у маленьких дітей будуть щасливі й безтурботні дні! (Олександр Олесь).
Обоснование ответа:
В первом и втором предложениях пропуски нужно заполнить речью в повествовательной форме. В третьем и четвертом предложениях пропуски нужно заполнить в повелительной форме, чтобы обратиться к читателю или слушателю. В пятом предложении пропуск нужно заполнить в повествовательной форме в недостаточной степени. В шестом предложении пропуск нужно заполнить в пожелательной форме.
Правильное написание слов из предложений можно проверить в словаре. Например:
1. увілікому → у великому
2. прогаслу → прогасло
3. горнеться → горнеть
4. дайте → дайДите
5. завалюємо → завалюЄмо
6. маленьких → Маленьких