1. Якими зворотами ускладнені наступні речення? А) Ти - слово, моя єдина зброю, ми не маємо загинути разом (Леся

  • 41
1. Якими зворотами ускладнені наступні речення? А) "Ти - слово, моя єдина зброю, ми не маємо загинути разом" (Леся Українка). Б) "Ми завжди готові віддати тобі Вітчизна всю нашу кров" (В. Сосюра). В) "Світ ти, теплий і широкий!" (А. Малишко). Г) "Чи не продали б ви, чоловіче, тої ялинки, що росте у вашому садочку?" (М. Коцюбинський).

2. Якими вставними словами ускладнені наступні речення? А) "Тихе море блідо-блакитне здається спить" (М. Коцюбинський). Б) "Мені здається, що осіння ніч дуже коротка" (Леся Українка). В) "Де ви зараз, кати мого народу?" (В. Симоненко). Г) "На косогорах видно левади по обидва боки"
Сладкая_Бабушка
50
1. Якими зворотами ускладнені наступні речення?
А) "Ти - слово, моя єдина зброю, ми не маємо загинути разом" (Леся Українка).
В даному реченні ускладненість формується за допомогою звертання "ти - слово", яке є нестандартною і глибоко емоційною формою висловлення. Використання звертання робить речення більш експресивним і привертає увагу читача.

Б) "Ми завжди готові віддати тобі Вітчизна всю нашу кров" (В. Сосюра).
У даному реченні ускладненість виникає за допомогою використання розширеного характеристичного прикметника "Вітчизна всю нашу", який підкреслює готовність говорника жертвувати своїм життям за Вітчизну. Цей зворот надає реченню емоційної насиченості та додаткового смислу.

В) "Світ ти, теплий і широкий!" (А. Малишко).
У даному реченні використано звертання "Світ ти", через яке автор надає предмету (Світу) людські риси і присвоює йому характеристики "теплий" і "широкий". Це дає можливість виразити почуття захопленості та метафорично зображує світ відповідно до почуттів автора.

Г) "Чи не продали б ви, чоловіче, тої ялинки, що росте у вашому садочку?" (М. Коцюбинський).
У даному реченні підвищена ускладненість створюється за допомогою вживання вигулькового звороту "чи не продали б ви" та звертання "чоловіче". Це звернення використовується з метою звернутися до адресата та наголосити на його можливому вчинку. Така структура виражає незадоволення автора та внесок емоційної міцності в речення.

2. Якими вставними словами ускладнені наступні речення?
А) "Тихе море блідо-блакитне здається спить" (М. Коцюбинський).
У даному реченні використано вставне слово "блідо-блакитне". Це слово використовується для підкреслення кольору моря та створення образного опису. Воно створює атмосферу спокою і таємничості, що передає настрій моря, яке здається спить.

Б) "Мені здається, що осіння ніч дуже коротка" (Леся Українка).
У даному реченні вставним словом є "здається". Цей вираз вказує на думку, спостереження або оцінку говорника, але не несе прямого переконання. Він вказує на суб"єктивне відчуття автора, що осіння ніч є дуже короткою.

В) "Де ви зараз, кати мого народу?" (В. Симоненко).
У даному реченні використано вставне слово "де". Воно створює риторичне питання, що додає емоційного забарвлення до запитання автора. Він підсилює бажання знати місцезнаходження адресатів речення та передає занепокоєну позицію автора.

Г) "На косогорах видно...".
У даному реченні використано незавершену конструкцію "на косогорах видно". Ця вставна фраза створює незавершеність речення, що надає йому загадковості та підсилює ефект суспільної дещиці з метою привернення уваги до подальшого викладу.