1) Якого типу є речення в тексті? (2) Підкресліть граматичні основи. (3) Деруні - це картопляні млинці, які отримали
(1) Якого типу є речення в тексті? (2) Підкресліть граматичні основи. (3) Деруні - це картопляні млинці, які отримали велику популярність в українській кухні, особливо в північних та західних районах України. (4) Цей продукт картопляного мистецтва має різні назви в різних регіонах: терчаники, тертюхи, драники, картопляні пляцки, драчанки, кремзлики. (5) В Коростені Житомирської області це страва стала брендом: тут щорічно проводять Міжнародний фестиваль дерунів, на який з"їжджаються, щоб продемонструвати свої здібності.
Сабина 52
1) Речення в тексті є описовими, експозиторними реченнями. Вони не виражають настрою автора чи діалогу, а надають інформацію про певні факти.2) Граматичні основи, які можна підкреслити в тексті:
- Деруні - це картопляні млинці, які отримали велику популярність в українській кухні, особливо в північних та західних районах України.
- Основа речення: Деруні - це картопляні млинці.
- Цей продукт картопляного мистецтва має різні назви в різних регіонах: терчаники, тертюхи, драники, картопляні пляцки, драчанки, кремзлики.
- Основа речення: Цей продукт картопляного мистецтва має різні назви.
- В Коростені Житомирської області це страва стала брендом: тут щорічно проводять Міжнародний фестиваль дерунів, на який з"їжджаються, щоб продемонструвати свої здібності.
- Основа речення: В Коростені Житомирської області це страва стала брендом.
3) Речення "Деруні - це картопляні млинці, які отримали велику популярність в українській кухні, особливо в північних та західних районах України" є складним реченням. У ньому ми бачимо головне речення "Деруні - це картопляні млинці" і залежне речення "які отримали велику популярність в українській кухні, особливо в північних та західних районах України". Граматично, це речення є комплексним.
4) Речення "Цей продукт картопляного мистецтва має різні назви в різних регіонах: терчаники, тертюхи, драники, картопляні пляцки, драчанки, кремзлики" також є складним реченням. Головне речення - "Цей продукт картопляного мистецтва має різні назви", а залежне речення - "в різних регіонах: терчаники, тертюхи, драники, картопляні пляцки, драчанки, кремзлики". Це ще одне комплексне речення.
5) Речення "В Коростені Житомирської області це страва стала брендом: тут щорічно проводять Міжнародний фестиваль дерунів, на який з"їжджаються, щоб продемонструвати свої здібності" - також складне речення. Головне речення - "В Коростені Житомирської області це страва стала брендом", а залежне речення - "тут щорічно проводять Міжнародний фестиваль дерунів, на який з"їжджаються, щоб продемонструвати свої здібності". Знову ж таки, це комплексне речення.