1. Якому терміну відповідає визначення: «рух людей через межі територій зі зміною місця проживання назавжди

  • 28
1. Якому терміну відповідає визначення: «рух людей через межі територій зі зміною місця проживання назавжди або на тривалий період»? А – міськоїзація; Б – переселення; В – народонаселення; Г – експульсія.

2. Фільми «Тіні забутих предків» Сергія Параджанова, «Криниця для спраглих» Юрія Іллєнка, «Камінний хрест» Леоніда Осики, «Вірність» Петра Тодоровського привнесли новий стиль, який отримав назву… А – анімаційний кінопродукт. Б – антиурядовий кінофільм. В – радянський кінематограф. Г – «поетичний фільм».

3. «Цеховики» - це … А – підпільні підприємці. Б – робітники фабрики.
Egor
27
1. Якщо розглядати визначення "рух людей через межі територій зі зміною місця проживання назавжди або на тривалий період", то відповідним терміном буде "переселення" (Б). Переселення - це масовий рух людей з одного місця проживання в інше з метою зміни місця постійного проживання.

Обгрунтування: У контексті даного визначення, термін "міськоїзація" (А) означає процес зростання ролі та значення міст в житті суспільства, а "народонаселення" (В) - кількість людей, що мешкають на певній території. "Експульсія" (Г) відноситься до примусового виселення людей з території.

2. Фільми «Тіні забутих предків» Сергія Параджанова, «Криниця для спраглих» Юрія Іллєнка, «Камінний хрест» Леоніда Осики, «Вірність» Петра Тодоровського привнесли новий стиль, який отримав назву "поетичний фільм" (Г). Поетичний фільм - це художній твір, що відрізняється від звичайних жанрових форматів кінематографу і використовує поетичну мову, символіку та естетику.

Обгрунтування: Варіанти "анімаційний кінопродукт" (А) та "антиурядовий кінофільм" (Б) не відображають сутність стилю, а "радянський кінематограф" (В) описує загальну категорію фільмів, що вироблялися в СРСР.

3. Термін "цеховики" відноситься до категорії "робітники фабрики" (Б). Цеховики - це робітники, які працюють в цехах або виробничих ділянках на підприємстві і займаються конкретним видом виробництва.

Обгрунтування: Термін "підпільні підприємці" (А) використовується для опису підприємницької діяльності, яка здійснюється поза офіційним законодавчим полем. "Робітники фабрики" (Б) відповідають дослівній інтерпретації терміну.