1) Якщо ви вважаєте, що мініатюрні книжки є сучасним винаходом, то ви помиляєтеся. 2) В середньовіччі мініатюрні книжки

  • 29
1) Якщо ви вважаєте, що мініатюрні книжки є сучасним винаходом, то ви помиляєтеся.
2) В середньовіччі мініатюрні книжки не тільки існували, але й були творами друкарського та естетичного мистецтва.
3) Український майстер мікромініатюри Микола Сядристий створив найдрібнішу книжку у світі, "Кобзар" Тараса Шевченка.
4) Книжка містить дванадцять сторінок з віршами, на обкладинці зображено портрет поета та його народний будинок.
5) Книжка зшита ниткою, а сторінки настільки тонкі, що їх можна перегортати лише кінчиком дуже тонкої волосинки.
6) Оголеним оком, звісно, неможливо прочитати цей "Кобзар".
Чайный_Дракон
68
Мініатюрні книжки є не тільки сучасним винаходом, але і мають свої коріння ще з середньовіччя. У середньовічних часах мініатюрні книжки існували і вважалися справжніми творами друкарського та естетичного мистецтва. Вони були виконані вручну і мали надзвичайно маленький розмір, що робило їх дуже унікальними.

Один з прикладів мініатюрних книжок - "Кобзар" Тараса Шевченка, яку створив український майстер мікромініатюри Микола Сядристий. Ця книжка вважається найдрібнішою книжкою у світі. Вона містить всього дванадцять сторінок, на яких вміщено вірші поета. На обкладинці зображено портрет Тараса Шевченка та його народний будинок.

Цікаво, що сторінки цієї книжки настільки тонкі, що їх можна перегортати лише кінчиком дуже тонкої волосинки. Це свідчить про витонченість і майстерність виконання цієї книжки. Однак, для прочитання тексту потрібно користуватися лупою або іншими засобами збільшення, оскільки оголеним оком прочитати її текст неможливо.

Таким чином, мініатюрні книжки мають довгу історію свого існування, спадок якої триває й до сьогодні. Вони є не тільки художніми творами, але й унікальними предметами, які залучають увагу своїм мініатюрним розміром та витонченою виконання.