1) З єднайте належність до безсурядних складних речень із такими типами взаємозв язку: 1. одночасність подій

  • 12
1) З"єднайте належність до безсурядних складних речень із такими типами взаємозв"язку: 1. одночасність подій; 2. послідовність часу; 3. протиставлення явищ; 4. причинові взаємозв"язки.

A) Чорна троянда плакала, у той час як біла троянда сміялась (Н. Хоменко).
B) Коли сонце заходило, у вузеньких хутірських вуличках стояла червона курява, а в садках на триніжках готувалася вечеря (Г. Тютюнник).
C) Після того як зійшов вітер по долині, почулася луна від дерев у лісі (Т. Шевченко).
D) Я пішов у ліс і знайшов гриби (О. Довженко).
E) Після закату сонця степові озера тимчасово стали темно-червоними (О. Гончар).

2) З"єднайте відповідність між безсполучниковими складними реченнями.
Ева
28
1) Одночасність подій: Чорна троянда плакала, у той час як біла троянда сміялась (Н. Хоменко).

Це безсурядне складне речення містить дві події, які відбуваються одночасно. Чорна троянда плаче, а біла троянда сміється. Ця пара подій показує протилежні емоції, які відбуваються одночасно.

2) Послідовність часу: Коли сонце заходило, у вузеньких хутірських вуличках стояла червона курява, а в садках на триніжках готувалася вечеря (Г. Тютюнник).

В цьому безсурядному складному реченні події відбуваються послідовно в часі. Спочатку сонце заходить, потім стає червона курява в узеньких хутірських вуличках, а в садках на триніжках готується вечеря. Ці події відбуваються одна за одною в хронологічному порядку.

3) Протиставлення явищ: Після того як зійшов вітер по долині, почулася луна від дерев у лісі (Т. Шевченко).

У цьому безсурядному складному реченні є протиставлення двох явищ. Зійшовши по долині, вітер викликає почуття луни від дерев, що знаходяться у лісі. Це протиставлення допомагає створити образ мелодійного звуку, що виникає від шуму вітру у лісі.

4) Причинові взаємозв"язки: Я пішов у ліс і знайшов гриби (О. Довженко).

У цьому безсурядному складному реченні є причинова зв"язок між двома подіями. Одна подія (пішов у ліс) є причиною другої події (знайшов гриби). Тобто, людина пішла у ліс, що стало причиною того, що вона знайшла гриби.

5) Просто перерахування: Після закату сонця степові озера тимчасово стали темно-червоними.

У цьому безсурядному складному реченні просто перераховуються дві події. По закаті сонця степові озера стають тимно-червоними. Це описує загальний стан озер після закату сонця без якихось причинових зв"язків або протиставлень.