1. За яким приводом М. Хрущов у 1958 році виставив Заходу ультиматум щодо виведення військ США, Великої Британії

  • 14
1. За яким приводом М. Хрущов у 1958 році виставив Заходу ультиматум щодо виведення військ США, Великої Британії та Франції з Берліна протягом півроку?
2. Які наслідки мала Друга світова війна для країн Центрально-Східної Європи?
Примула
24
1. В 1958 году М. Хрущев виставил Заходу (США, Великобритании и Франции) ультиматум щодо виведення їх військ з Берліна. Цей ультиматум був пов"язаний з розділом Берліна після Другої світової війни. Західні держави мали розташовані свої війська на західному секторі міста, що було в окруженні радянської зони окупації. М. Хрущов вимагав розсмоктування цього сектора протягом півроку і виведення всіх військ з Берліна. Це стало однією з причин напруженості в холодній війні між СРСР і Заходом.

2. Друга світова війна мала низку наслідків для країн Центрально-Східної Європи. Ось кілька з них:

- Втрата життя: Війна призвела до значної людської трагедії, мільйони людей загинули, включаючи цивільних і військовослужбовців. Багато міст було повністю зруйновано.

- Територіальні зміни: Багато країн Центрально-Східної Європи зазнали змін у межах своїх територій. Кілька нових держав з"явилося, а деякі території були втрачені або змінені.

- Економічні наслідки: Війна сильно пошкодила економіку країн регіону. Багато промислових підприємств були зруйновані, і інфраструктура постраждала. Відновлення економіки вимагало великих зусиль.

- Політичні зміни: Відразу після війни було встановлено нові політичні устрої в багатьох країнах регіону. Багато з них підпали під вплив комуністичного СРСР і стали соціалістичними державами.

- Політичні розділи: Великі політичні розділи як розташування стіни Берліну стали результатом Другої світової війни. Багато країн розійшлися на Захід і комуністичний Схід.

Це лише кілька основних наслідків, які мала Друга світова війна для країн Центрально-Східної Європи. Вона сильно змінила політичну, економічну та соціальну структуру регіону.