1. Зміни в рельєфі та природних зонах України проявляються в: а) зміні рівнин і гір в межах країни від заходу до сходу

  • 5
1. Зміни в рельєфі та природних зонах України проявляються в:
а) зміні рівнин і гір в межах країни від заходу до сходу.
б) зміні природних зон рівнинної частини України від півночі до півдня.
в) зміні природних комплексів у Карпатах і Кримських горах від підніжжя до вершини.
г) розповсюдженні континентального клімату від заходу до сходу.

2. Згідно з описом, яка геологічна ера перебуває в тексті: "інтенсивні горотворення та формування сучасного рельєфу, руйнування гірських систем з мезозойського періоду, формування сучасної рослинності та тваринного світу"?
Магнит_8092
28
1. Зміни в рельєфі та природних зонах України проявляються в зміні рівнин і гір в межах країни від заходу до сходу, зміні природних зон рівнинної частини України від півночі до півдня, та зміні природних комплексів у Карпатах і Кримських горах від підніжжя до вершини. Давайте розглянемо кожен варіант детальніше:

а) Зміна рівнин і гір від заходу до сходу відбувається через взаємодію сили тектонічних пластин, що призводить до утворення гірських ланцюгів, гірських хребтів та рівнинних областей. Наприклад, в Україні простягаються Карпати, які розташовані на заході країни, а також Кримські гори, які знаходяться на сході. Таким чином, зміни в рельєфі України можна спостерігати від заходу до сходу.

б) Зміни природних зон рівнинної частини України від півночі до півдня пов"язані з кліматичними умовами та ґрунтовим покривом. На півночі України, де панує помірний клімат, розташовані лісостепові зони з характерними для них рослинними видами. У центральній частині розташована лісостеп, а на півдні - степові зони з характерними рослинними видами. Таким чином, ми можемо спостерігати зміни природних зон рівнинної частини України від півночі до півдня.

в) Зміни природних комплексів у Карпатах і Кримських горах від підніжжя до вершини пов"язані з різними висотними поясами, що формуються на гірських територіях. У Карпатах, наприклад, можна виділити такі пояси: лісовий, підлісовий, гірський, альпійський. Відповідно, рослинність і тваринний світ будуть змінюватися від підніжжя гір до їх вершини.

г) Розповсюдження континентального клімату від заходу до сходу не є безпосереднім проявом змін в рельєфі та природних зонах України. Кліматичні умови залежать від географічного положення, наявності водних об"єктів, висоти над рівнем моря, а не від змін рельєфу.

Таким чином, варіант б) "зміні природних зон рівнинної частини України від півночі до півдня" є найкоректнішим.

2. За описом можна зрозуміти, що в тексті йдеться про геологічну еру кайнозойський період. Кайнозойський період є останнім періодом геологічної історії Землі, в ході якого відбуваються інтенсивні горотворення, руйнування гірських систем та формування сучасного рельєфу. Крім того, у цей період формується сучасна рослинність та тваринний світ. Тому, відповідно до наданого опису, можна стверджувати, що йдеться про кайнозойський період.