12. Для якого періоду історії України характерними були такі висловлювання? Зворотною стороною буржуазного націоналізму

  • 11
12. Для якого періоду історії України характерними були такі висловлювання? "Зворотною стороною буржуазного націоналізму є безрідний космополітизм, проявляючись у підданості перед буржуазною культурою та поклонінні іноземщині." А) Друга половина 1950-х - початок 1960-х років Б) Кінець 1960-х - перша половина 1970-х років В) Друга половина 1940-х - початок 1950-х років Г) Кінець 1930-х - початок 1940-х років

13. З якою метою в Україні наприкінці 1940-х - на початку 1950-х років були розпочаті кампанії боротьби проти "космополітизму" та "поклоніння Заходові"?
Zoloto
7
Задача 12: Для якого періоду історії України характерними були такі висловлювання? "Зворотною стороною буржуазного націоналізму є безрідний космополітизм, проявляючись у підданості перед буржуазною культурою та поклонінні іноземщині."

Ответ: А) Друга половина 1950-х - початок 1960-х років.

Обоснование:

Эти висловлювання характеризуют період Другої половини 1950-х - початку 1960-х років. Дані висловлювання виявляють відношення до культурної політики радянського уряду, яка того часу пропагувала "соціалістичний реалізм" і була спрямована на боротьбу з "космополітизмом".

Задача 13: З якою метою в Україні наприкінці 1940-х - на початку 1950-х років були розпочаті кампанії боротьби проти "космополітизму" та "поклоніння Заходові"?

Ответ: Кампанії боротьби проти "космополітизму" та "поклоніння Заходові" були розпочаті в Україні наприкінці 1940-х - на початку 1950-х років с метою посилення контролю над культурою і збереження тоталітарного режиму.

Обоснование:

В цей період в Україні стали посилювати політичний контроль над інтелектуальною та культурною елітою. Уряд радянського Союзу проводив кампанії проти "космополітизму" та "поклоніння Заходові" з метою зміцнення ідеологічного контролю, підвищення довіри до влади та закріплення свого впливу на суспільство. Особливо це було актуально в період після Другої світової війни, коли багато українських інтелектуалів мали зв"язки з Заходом і могли представляти потенційну загрозу для радянської влади.