16. Які заяви характеризують досягнення «новоерівської» політики народовців? а) Встановлення кафедри української мови
16. Які заяви характеризують досягнення «новоерівської» політики народовців? а) Встановлення кафедри української мови в Львівському університеті; б) Проведення першого з’їзду учасників української культури, науки і освіти; в) Відкриття кафедри історії України в Львівському університеті; г) Випуск першої газети українською мовою - «зорі галицької» в Львові; д) Трансформація Т. Шевченка літературного товариства в наукове і розширення його діяльності за допомогою державних субсидій; е) З’явитися декілька урядових постанов, що підтверджують права або розширюють вживання української мови.
Sonya 45
Досягнення «новоерівської» політики народовців включають наступні заяви:а) Встановлення кафедри української мови в Львівському університеті:
Це досягнення дало можливість забезпечити належне вивчення та розвиток української мови як наукової дисципліни. Встановлення кафедри сприяло формуванню українського наукового середовища та підвищенню престижу української мови серед академічних колективів.
б) Проведення першого з’їзду учасників української культури, науки і освіти:
Цей з’їзд був важливим історичним подією, оскільки він об"єднав представників української інтелігенції з різних галузей культури, науки та освіти. В результаті проведення з’їзду були сформульовані спільні цілі і завдання для подальшого розвитку української культури і освіти.
в) Відкриття кафедри історії України в Львівському університеті:
Створення кафедри історії України було важливим кроком у напрямку вивчення української історії як самостійної наукової дисципліни. Це сприяло збагаченню знань про історію України та формуванню української історичної свідомості в середині наукового співтовариства.
г) Випуск першої газети українською мовою - «зорі галицької» в Львові:
Випуск першої газети українською мовою був важливим культурним подією, оскільки вона надала можливість розповсюдження української мови серед широкої аудиторії. «Зорі галицької» стала платформою для поширення української культури, літератури та інших галузей знань.
д) Трансформація Т. Шевченка літературного товариства в наукове і розширення його діяльності за допомогою державних субсидій:
Перетворення Т. Шевченка літературного товариства в наукове було важливим кроком у розвитку української науки та літератури. Державні субсидії дозволили розширити діяльність товариства та забезпечити його фінансову стабільність, що сприяло більш інтенсивному проведенню наукових досліджень та розробці нових літературних творів.
е) З’явитися декілька урядових постанов, що підтверджують права або розширюють вживання української мови:
Поява урядових постанов, що підтверджували права української мови або розширювали її вживання, мала значення для закріплення статусу української мови як державної. Це сприяло підвищенню престижу української мови та зміцненню її позицій у громадському та політичному житті.