2. Коли між однорідними членами речення потрібно ставити двокрапку, а після них - тире в реченні (розділові знаки

  • 43
2. Коли між однорідними членами речення потрібно ставити двокрапку, а після них - тире в реченні (розділові знаки пропущено): а і стежка серед роси і тихого лісу, це все моя рідна співуча земля. б усе поставало непорушно: тоненькі ніжки розвилок, роги на його головці - все втілювало довершеність і красу. в ми в всьому забуваємо скруту й нужду й ніколи не здається забутим. г здалеку мріяли мені ліси, квітучі поля, просторі простори, уся зникла земля, яку було б життя мені дорожче. д все здається зменшеним і звузеним: дорога й стежка у березі, круча над річкою.
Вероника_285
37
Розповім про використання двокрапок та тире між однорідними членами речення. Відповідно до правил української мови, коли між однорідними членами речення, які знаходяться поряд, потрібно ставити двокрапку. Наприклад, в реченні "а і стежка серед роси і тихого лісу", ми маємо два однорідні члени речення: "стежка серед роси" і "тихого лісу". Тому між ними ставимо двокрапку: "а і стежка серед роси і тихого лісу:".

Після кожного однорідного члена речення, який закінчується двокрапкою, ставимо тире. Наприклад, в реченні "це все моя рідна співуча земля", ми маємо однорідний член речення "моя рідна співуча земля", який закінчується двокрапкою. Тому після нього слід поставити тире: "це все моя рідна співуча земля-".

Аналогічно, ми продовжуємо використовувати двокрапку та тире в решті речень:

- У реченні "усе поставало непорушно: тоненькі ніжки розвилок, роги на його головці - все втілювало довершеність і красу" ми маємо однорідні члени речення "тоненькі ніжки розвилок" і "роги на його головці". Тому після першого члена ставимо двокрапку, а після нього - тире: "усе поставало непорушно: тоненькі ніжки розвилок, роги на його головці -".

- У реченні "в ми в всьому забуваємо скруту й нужду й ніколи не здається забутим" ми маємо однорідні члени речення "скрута й нужда" і "ніколи не здається забутим". Тому між ними ставимо двокрапку, а після першого члена - тире: "в ми в всьому забуваємо скруту й нужду й ніколи не здається забутим-".

- У реченні "г здалеку мріяли мені ліси, квітучі поля, просторі простори, уся зникла земля, яку було б життя мені дорожче" ми маємо однорідні члени речення "ліси, квітучі поля, просторі простори" і "уся зникла земля, яку було б життя мені дорожче". Після першого члена ставимо двокрапку, а після нього - тире: "г здалеку мріяли мені ліси, квітучі поля, просторі простори-, уся зникла земля, яку було б життя мені дорожче".

- У реченні "д все здається зменшеним і звузеним: дорога й стежка у березі, круча над річкою" ми маємо однорідні члени речення "дорога й стежка у березі" і "круча над річкою". Тому після першого члена ставимо двокрапку, а після нього - тире: "д все здається зменшеним і звузеним: дорога й стежка у березі-, круча над річкою".

Таким чином, ми використовуємо двокрапки та тире між однорідними членами речення для кращої читабельності та зрозумілості тексту.