3. Прочитайте цитати з джерел, які відображають зміни в програмних положеннях Революційної української партії (РУП

  • 13
3. Прочитайте цитати з джерел, які відображають зміни в програмних положеннях Революційної української партії (РУП) та її наступниці - Української соціал-демократичної робітничої партії (УСДРП). Поясніть, як змінювалися програмні положення щодо статусу України. Що свідчили ці зміни? Чим їх було зумовлено?

1) "Самостійна Україна", 1900 рік: "Одна-єдина, неподільна, вільна, самостійна Україна від Сяну аж до Кавказу"; "Усі, хто не на нашій стороні по всій Україні - вороги для нас. Україна для українців і до тих пір, поки на нашій території лишиться хоча б один чужинець-ворог, ми не маємо права зупинятися".
Космическая_Панда_9197
4
Зміни в програмних положеннях Революційної української партії (РУП) та її наступниці - Української соціал-демократичної робітничої партії (УСДРП) щодо статусу України відображали еволюцію поглядів і політичних цілей партій. Розглянемо цитати з джерел, щоб з"ясувати які зміни відбувалися.

В цитаті з 1900 року з програмних положень РУП та УСДРП вказується на міцне бажання мати "Одну-єдину, неподільну, вільну, самостійну Україну від Сяну аж до Кавказу". Це свідчить про проголошення незалежності і територіальної цілісності України, як значимої території, що заслуговує самостійного і вільного розвитку. Така постановка статусу України вказує на національний підхід та акцент на захист інтересів українців.

Однак, з часом в програмних положеннях з"явилися зміни. Поява нових українських політичних рухів і зміна політичного контексту призвела до переосмислення позицій щодо статусу України. Зокрема, пріоритетність приділялася не тільки забезпеченню самостійності, а й соціально-економічного розвитку нації.

Такі зміни в програмних положеннях були зумовлені розвитком політичної ситуації в Україні та світі, а також впливом ідей соціалізму та соціальної справедливості. Українська соціал-демократична робітнича партія (УСДРП) розуміла необхідність створення справедливого суспільства у межах України, де всі громадяни матимуть рівні права та можливості для успіху.

Отже, зміни в програмних положеннях РУП та УСДРП щодо статусу України відображали еволюцію політичних ідеологій і стратегій партій, які змінювали свої цілі з незалежності та територіальної цілісності до більш широкої уваги до соціально-економічного розвитку та створення справедливого суспільства. Ці зміни були зумовлені політичною ситуацією та впливом ідей соціалізму та соціальної справедливості.