4. Які з наступних чотирьох груп дієприкметників відносяться до активних? А) Ті, що стрекочуть, надсилають

  • 31
4. Які з наступних чотирьох груп дієприкметників відносяться до активних?
А) Ті, що стрекочуть, надсилають, зустрічають.
Б) Ті, що кивають, стукають, наливають.
В) Ті, що прибиті, відсунуті, засипані.
Г) Ті, що посивіли, керують, зривають.
Ґ) Ті, що належать до дозвілля хлопців, кіз, оленів.

5. Зазначте, в яких реченнях є дієприкметниковий зворот?
А) Лий Лукан у білій сорочці в півнях йшов переді мною.
Б) Над безжитними розсипищами чорних і брудно-коричневих скель повільно рухається велетенський диск розпеченого голубого світила.
В) Фіалкові барви заходу сонця, які нависли над горизонтом, розповідають задумливу історію.
Pelikan_9906
27
4. Які з наступних чотирьох груп дієприкметників відносяться до активних? Для відповіді на це запитання, спочатку потрібно розібратися, що таке дієприкметник. Дієприкметник - це форма дієслова, яка виконує функцію прикметника. Дієприкметник може виражати ознаку, властивість або стан предмета чи явища, що діють.

А) Ті, що стрекочуть, надсилають, зустрічають. В даному варіанті група дієприкметників має активний звучання, оскільки в дієприкметнику є дія, що виконує більш активну роль. Тобто, у цьому варіанті є активні дієприкметники.

Б) Ті, що кивають, стукають, наливають. Подібно до першого варіанту, у цій групі дієприкметників також присутня активність, оскільки згадуються дії, що виконуються предметами чи явищами.

В) Ті, що прибиті, відсунуті, засипані. В даній групі дієприкметники мають або пасивне значення, або статус пасивности предметів. Тому ця група не є активною.

Г) Ті, що посивіли, керують, зривають. Дана група також не належить до активних дієприкметників, оскільки в них виражений стан чи характеристика предметів, а не активна дія.

Ґ) Ті, що належать до дозвілля хлопців, кіз, оленів. Тут ми маємо справу з іменниковими групами, які виражають належність. Ця група не має в собі дієприкметників.

Отже, групи А) та Б) є активними дієприкметниками.

5. Зазначте, в яких реченнях є дієприкметниковий зворот?

А) Лий Лукан у білій сорочці в півнях йшов переді мною. У цьому реченні немає дієприкметникового звороту, оскільки немає дієприкметників або дієприкметникового звороту.

Б) Над безжитними розсипищами чорних і брудно-коричневих скель повільно рухається велетенський диск розпеченого голубого світила. У цьому реченні немає дієприкметникового звороту.

В) Фіалкові барви заходу сонця, які нависли над горизонтом. У цьому реченні також немає дієприкметникового звороту, оскільки немає дієприкметників або дієприкметникового звороту.

Отже, ні в одному з запропонованих речень немає дієприкметникового звороту.