5. Чи відбувається уподібнення приголосних у вимові таких слів, як а зсипати , дужка , розпач , жінці ? Чи відбувається

  • 69
5. Чи відбувається уподібнення приголосних у вимові таких слів, як "а зсипати", "дужка", "розпач", "жінці"? Чи відбувається уподібнення приголосних у словах "освітній", "зарядка", "молотьба", "розжувати"? Чи відбувається уподібнення приголосних у словах "в якби", "зшити", "навесні", "ягідки"? Чи відбувається уподібнення приголосних у словах "гзжовкнути", "ніжність", "квітчання", "усмішці"? Чи відбувається уподібнення приголосних у словах "длегкий", "екзамен", "ліжко", "безсердечний"?
Сказочный_Факир
55
Уподібнення приголосних у вимові слів відбувається в українській мові. Правило уподібнення голосних та приголосних залежить від типу сполучення приголосних, які зустрічаються у слові. Зауважимо, що у вказаних словах усі літери пишуться окремо. Розглянемо завдання по черзі:

1. У словах "а зсипати", "дужка", "розпач", "жінці" відбувається уподібнення приголосних. Вони є послідовностями двох однакових приголосних. Приголосні "з", "ж" та "р" підсилюються подвоєнням у звуковим ряду.

2. У словах "освітній", "зарядка", "молотьба", "розжувати" також відбувається уподібнення приголосних. Тут ми бачимо сполучення "вт" у слові "зарядка" та сполучення "тьб" в слові "молотьба". Ці сполучення змінюються в устній вимові та втрачають в собістності кожного звуку. Вони можуть звучати, як сполучення одного приголосного.

3. У словах "в якби", "зшити", "навесні", "ягідки" також відбувається уподібнення приголосних. Приголосні "в" та "з" можуть підсилюватися підвоєнням приголосного, що стоїть після них. У слові "навесні" ми бачимо таке уподібнення у сполученні "всн".

4. У словах "гзжовкнути", "ніжність", "квітчання", "усмішці" також відбувається уподібнення приголосних. В слові "гзжовкнути" та "квітчання" ми бачимо сполучення "гз" та "чн", які уподібнюють приголосні у звуковому ряду.

5. У словах "длегкий", "екзамен", "ліжко", "безсердечний" не відбувається уподібнення приголосних, оскільки у них відсутні послідовності двох однакових приголосних.

Таким чином, вподібнення приголосних має місце у словах "а зсипати", "дужка", "розпач", "жінці", "освітній", "зарядка", "молотьба", "розжувати", "в якби", "зшити", "навесні", "ягідки", "гзжовкнути", "ніжність", "квітчання", "усмішці". В словах "длегкий", "екзамен", "ліжко", "безсердечний" уподібнення приголосних відсутнє.