5. Назвіть пару речовин, між якими відбувається реакція приєднання, але не є реакцією приєднання: а) пропен та водень

  • 30
5. Назвіть пару речовин, між якими відбувається реакція приєднання, але не є реакцією приєднання: а) пропен та водень; б) етилен та хлор; в) ацетилен та вода; г) пропан та хлор.
6. Якому типу реакцій належить процес додавання води до молекули етину? а) дегідратація; б) гідрування; в) гідратація; г) галогенування.
7. Сформулюйте рівняння хімічних реакцій: а) горіння бутину в кисні; б) взаємодія пропану з хлором; в) взаємодія етилену з бромоводнем.
8. Яка кількість речовини відповідає об"єму 80 літрів вуглекислого газу, утвореного під час спалювання метану? Які об"єми вихідних речовин змішались?
9. Виконайте
Магнитный_Зомби
65
5. Назвіть пару речовин, між якими відбувається реакція приєднання, але не є реакцією приєднання: а) пропен та водень; б) етилен та хлор; в) ацетилен та вода; г) пропан та хлор.

Відповідь: Б) етилен та хлор. Реакція між етиленом (C₂H₄) та хлором (Cl₂) є реакцією адіції (приєднання) і утворює 1,2-дихлоретан (C₂H₄Cl₂). Тож вона не є правильною відповіддю на запитання.

6. Якому типу реакцій належить процес додавання води до молекули етину?
а) дегідратація; б) гідрування; в) гідратація; г) галогенування.

Відповідь: в) гідратація. Процес додавання води до молекули етину (C₂H₂) називається гідратацією. Під час цієї реакції формується етанол (C₂H₅OH) або спирт.

7. Сформулюйте рівняння хімічних реакцій:
а) горіння бутину в кисні;
C₄H₁₀ + 6O₂ -> 4CO₂ + 5H₂O

б) взаємодія пропану з хлором;
C₃H₈ + Cl₂ -> C₃H₇Cl + HCl

в) взаємодія етилену з бромоводнем.
C₂H₄ + HBr -> C₂H₅Br

8. Яка кількість речовини відповідає об"єму 80 літрів вуглекислого газу, утвореного під час спалювання метану? Які об"єми вихідних речовин?

Відповідь: Для відповіді на це запитання необхідно знати хімічне рівняння спалювання метану. Розглянемо рівняння:
CH₄ + 2O₂ -> CO₂ + 2H₂O

За рівнянням видно, що 1 молекула метану (CH₄) взаємодіє з 2 молекулами кисню (O₂) і утворює 1 молекулу вуглекислого газу (CO₂) та 2 молекули води (H₂O).

Тому, якщо утворений об"єм вуглекислого газу складає 80 літрів, це означає, що з утворенням 80 літрів CO₂ взаємодіє 1 молекула метану. Щоб знайти кількість речовини (молекули метану), використовуємо молярний об"єм газів за нормальних умов (22,4 л/моль).

Кількість молекул метану (CH₄) = (80 л / 22,4 л/моль) = 3,57 моль

Отже, кількість речовини (молекул метану) відповідає 3,57 молей, а оскільки одна молекула метану взаємодіє з 2 молекулами кисню (О₂), то кількість речовини (молекул кисню) буде 2 рази більшою: 3,57 моль * 2 = 7,14 моль.