6. Розкажіть, що ви дізналися про дитинство Славка. Чому він двічі заздрісно говорить, що добре великим і сильним
6. Розкажіть, що ви дізналися про дитинство Славка. Чому він двічі заздрісно говорить, що "добре великим і сильним - їх ніхто не тіснить"?
7. Поясніть, які відносини склалися у родині Славка і як вони вплинули на формування характеру хлопця. Підтверджуйте свою відповідь цитатами. Що ви можете сказати про шпагу Славка Беркута?
7. Поясніть, які відносини склалися у родині Славка і як вони вплинули на формування характеру хлопця. Підтверджуйте свою відповідь цитатами. Що ви можете сказати про шпагу Славка Беркута?
Raduga_Na_Nebe 69
6. Дитинство Славка відображається в романі "Тіні забутих предків" письменника Михайла Коцюбинського. За характером зазначеної фрази, можна встановити, що Славко заздрісно відноситься до великих і сильних людей.У романі розповідається, що Славко належав до маленького, бідного і беззахисного села. Він жив у високогірній місцевості Карпат і, як дитина, стикався з багатьма труднощами і обмеженнями. Єдиним джерелом його радості і волі були вигляди на могутні гори, широкі простори і незалежність сильних людей, які могли пройти будь-які перешкоди.
Один з мотивів, які роблять Славка заздрісним до великих і сильних, є тісність, яку він постійно відчуває. Його село мале, обмежене гірськими скелями, і він мріє про великий світ поза цією межею. Вельмиой його типовим сільським хлопцем був рибалка Іванко, неначе цар стояв над усіма поділками, якого Славко адмірував, і звідси і його заздрість до великих і сильних.
7. У родині Славка склались складні відносини, які зіграли важливу роль у формуванні його характеру. Славко був наймолодшим з трьох братів і жив разом з батьками.
Славко дуже поважав свого тата, Владислава Беркута, який був бойовим лицарем і захищав свою родину й село від ворогів. Цей вплив відображається в демонстрації хоробрості і постійній готовності допомогти іншим, що стає характерною рисою Славка.
Щодо матері, Хілли, то вона була дуже ніжною й обережною жінкою, яка приділяла велику увагу вихованню своїх дітей. Вона постійно робила все можливе, щоб виховати їх у духовності, моральності та поважному ставленні до оточуючих.
Ці відносини в родині вплинули на формування характеру Славка, надаючи йому баланс між силами воєнного героя та м"якістю материнського впливу.
Шпага Славка Беркута, розповідається у творі, вважалася святинею села. Вона була символом сили, гордості та незламності. Славко від змалечку поводився з нею дуже обережно, відчуваючи велику відповідальність.
Шпага символізує вождя, воїна, оборонця. Для Славка вона стала практично членом сім"ї, з якою його зв"язувави духовний зв"язок та відданість національним традиціям.