7. Встановіть відповідність між реченнями та розділовими знаками, пропущеними у них. 1. кома; 2. двокрапка; 3. тире

  • 35
7. Встановіть відповідність між реченнями та розділовими знаками, пропущеними у них. 1. кома; 2. двокрапка; 3. тире; 4. крапка з комою. а) Пастух зі смолоскипом попереду йшов і освітлював шлях коням. З обох боків воза йшли опришки, готові підтримати його, щоб не перевернувся на кам’янистій дорозі. (В. Гжицький). б) За тим селом, де в полі бліндажі колись гули залізною луною, щебече дощик, сіє стороною і мак горить, і колос на межі. (А. Малишко). в) В чорнім горі й журі віру нашу не підтяти. Умирають матері, та не вмре ніколи мати. (М. Рильський). г) Вони попадавсь у руки багача.
Timofey
19
а) Пастух зі смолоскипом попереду йшов і освітлював шлях коням. З обох боків воза йшли опришки, готові підтримати його, щоб не перевернувся на кам’янистій дорозі. (В. Гжицький).

В данном предложении используется тире. Тире используется для выделения пояснительных членов предложения или для обозначения паузы в речи.

б) За тим селом, де в полі бліндажі колись гули залізною луною, щебече дощик, сіє стороною і мак горить, і колос на межі. (А. Малишко).

В данном предложении используется двокрапка. Двокрапка ставится перед прямой речью, цитатой или пояснением, которое развивает предыдущую мысль.

в) В чорнім горі й журі віру нашу не підтяти. Умирають матері, та не вмре ніколи мати. (М. Рильський).

В данном предложении используется крапка з комою. Крапка з комою ставится между двумя самостоятельными предложениями, которые связаны темой и развивают одну мысль.

г) Вони попадавсь у руки багача

В данном предложении используется кома. Кома ставится для разделения однородных членов предложения или для обозначения паузы в речи.