8 клас. Самостійна робота. Завдання 1 та Завдання 2 мають по одній правильній відповіді, позначте їх у ( ). 1. В якому
8 клас. Самостійна робота. Завдання 1 та Завдання 2 мають по одній правильній відповіді, позначте їх у ( ). 1. В якому реченні вжито відокремлене означення? А Мої дні течуть по середині степу, в долині, наповненій зеленим хлібом. Б Якщо ти не спіймав злодія на місці злочину, то не кажи, що він злодій. В Ми забули сміх, промовки і жарти, коли нахилилися над партою. Г Жайвір сіє проміння, як вмілий сіяч, з-під крила. 2. В якому реченні НЕ потрібно відокремлювати поширене означення? А Серце, що було пронизане добрим, ніколи не охолоне з віком. Б Я ще й зараз снився берег, який заливався сонячним вогнем. В Мовчання - найкраща відповідь, коли не промовляєш слова.
Пеликан_4743 21
світлом. В А дівчинонька співоча, ключем моя зачахла душа. Г Папірець, що був залишений невипадково, містив важливу інформацію.Завдання 1: Виявлення відокремленого означення
Розглянемо кожне речення окремо:
А Мої дні течуть по середині степу, в долині, наповненій зеленим хлібом.
В даному реченні ми маємо відокремлене означення "в долині". Це означення вжите в додатку до іменника "степу" і вказує на місце розташування степу, а саме - в долині. Отже, правильна відповідь: (А).
Б Якщо ти не спіймав злодія на місці злочину, то не кажи, що він злодій.
У цьому реченні відокремленого означення немає, так як всі словосполучення є важливими для передачі сенсу речення. Тому правильна відповідь: (Б).
В Ми забули сміх, промовки і жарти, коли нахилилися над партою.
У даному реченні відокремленого означення немає. Більш того, означення "коли нахилилися над партою" в суті є цілком необхідним для передачі смислу речення. Тому правильна відповідь: (В).
Г Жайвір сіє проміння, як вмілий сіяч, з-під крила.
В даному реченні ми маємо відокремлене означення "як вмілий сіяч". Це означення, вжите в додатку до іменника "проміння", характеризує спосіб сівби проміння, а саме - як вмілий сіяч. Отже, правильна відповідь: (Г).
Завдання 2: Поширене означення
В даному завданні потрібно знайти речення, в якому НЕ потрібно відокремлювати поширене означення. Розглянемо кожне речення окремо:
А Серце, що було пронизане добрим, ніколи не охолоне з віком.
У цьому реченні ми маємо поширене означення "що було пронизане добрим" вжите до іменника "серце". Це означення додає додаткову інформацію про стан серця - воно було пронизане добрим. Це поширене означення відокремлюється комами. Отже, правильна відповідь: (А).
Б Я ще й зараз снився берег, який заливався сонячним світлом.
В даному реченні ми маємо поширене означення "який заливався сонячним світлом" вжите до іменника "берег". Це означення додає додаткову інформацію про характер берегу - він був заливався сонячним світлом. Це поширене означення відокремлюється комами. Отже, правильна відповідь: (Б).
В А дівчинонька співоча, ключем моя зачахла душа.
У даному реченні немає поширеного означення. Означення "співоча" прямо характеризує дівчиноньку і є необхідним для передачі сенсу речення. Тому правильна відповідь: (В).
Г Папірець, що був залишений невипадково, містив важливу інформацію.
У цьому реченні ми маємо поширене означення "що був залишений невипадково" вжите до іменника "папірець". Це означення додає додаткову інформацію про походження папірця - він був залишений невипадково. Це поширене означення відокремлюється комами. Отже, правильна відповідь: (Г).
І, зважаючи на описані аргументи, дані правильні відповіді стосовно завдання 1 та завдання 2.