9. В реченні А) Степ є, як щедрий вулик. Б) Літак набував подібності до живої істоти. в) Піклуйтеся про мову

  • 55
9. В реченні А) Степ є, як щедрий вулик. Б) Літак набував подібності до живої істоти. в) Піклуйтеся про мову, як про паросток виноградної лози... г) Після того, як Тарас з"явився на сцені, його обличчя стало біле, як стіна.
Sladkiy_Assasin
2
Завдання полягає в тому, щоб вибрати варіант, в якому метафоричне порівняння використовано неправильно, тобто варіант, в якому частина порівння не є повноцінним предметом аналогії. Давайте розглянемо кожен варіант окремо та обґрунтуймо, чому він є правильним або неправильним.

Варіант А) "Степ є, як щедрий вулик."

Обґрунтування: Це порівняння має сенс, оскільки воно вказує на щедрість та плідність степу, яка подібна до щедрості та плідності вулика.

Варіант Б) "Літак набував подібності до живої істоти."

Обґрунтування: Варіант Б є правильним, оскільки порівняння вказує на те, що літак набував якихось ознак або характеристик, які є характерними для живих істот.

Варіант В) "Піклуйтеся про мову, як про паросток виноградної лози..."

Обґрунтування: Це порівняння є правильним, оскільки воно вказує на те, що мова, як і паросток виноградної лози, вимагає догляду, турботи та уваги, щоб розквітнути та розвиватися.

Варіант Г) "Після того, як Тарас з"явився на сцені, його обличчя стало біле, як стіна."

Обґрунтування: Варіант Г є правильним, оскільки поміж усіх варіантів це єдиний, в якому метафоричне порівняння використовано неправильно. Обличчя Тараса не може стати білим, як стіна, оскільки це порівняння не має зв"язку між обличчям та стіною. Можливо, автор хотів сказати, що обличчя Тараса стало біле, як папір або сніг, що було б правильнішим порівнянням.

Отже, варіант Г є неправильним, оскільки метафоричне порівняння використано некоректно.