а) Чи було сховане на гору печива, що було щедро посипане цукровою пудрою, підрядну частину в реченні можна замінити

  • 48
а) Чи було сховане на гору печива, що було щедро посипане цукровою пудрою, підрядну частину в реченні можна замінити окремим означенням?
б) Чи було обсаджено густими вербами підрядну частину в реченні можна замінити підстрибом дітлахи побігли в кінець греблі?
в) Чи можна замінити підрядну частину в реченні на стіл, застелений майстерно вишитою скатертиною, гості роздивлялись захоплено?
г) Чи можна замінити підрядну частину в реченні на річкового хижака, який полює на дрібну рибу в безмежних водних просторах щука?
Chereshnya
39
а) Да, підрядну частину в реченні "що було щедро посипане цукровою пудрою" можна замінити окремим означенням. Означення вказує на якості або властивості печива, яке було приховане на гору.
На мою думку, можна сказати: "Чи було приховане на гору печиво, що було обільно посипане цукровою пудрою?" Таким чином, ми замінюємо підрядну частину речення окремою формулюванням, що передає ту саму інформацію.

б) Ні, підрядну частину в реченні "підрядну частину в реченні можна замінити підстрибом дітлахи побігли в кінець греблі" не можна замінити підстрибом дітлахи побігли в кінець греблі. У даному реченні "обсаджено густими вербами" вказує на те, як саме було обсаджено. Заміна цієї частини речення на підстриб дітлахи побігли в кінець греблі не передасть ту саму інформацію, яка міститься у вихідному реченні.

в) Так, можна замінити підрядну частину в реченні "Чи можна замінити підрядну частину в реченні на стіл, застелений майстерно вишитою скатертиною, гості роздивлялись захоплено?" на стіл, застелений майстерно вишитою скатертиною, гості роздивлялись захоплено. В даному випадку, ця заміна передає ту саму ідею - гості роздивлялись захоплено саме стіл, який був застелений майстерно вишитою скатертиною.

г) Ні, підрядну частину в реченні "Чи можна замінити підрядну частину в реченні на річкового хижака, який полює на дрібну рибу в безмежних водних просторах щука?" не можна замінити на річкового хижака, який полює на дрібну рибу в безмежних водних просторах щука. У цьому реченні "річкового хижака, який полює на дрібну рибу в безмежних водних просторах щука" вказує на властивості або характеристики певного об"єкта. Цю інформацію не можна замінити іншою фразою, що не надає цю точну характеристику.