а) Під горою, біля гаю, який темніє над водою, щось біле блукає. б) Густіша і густіша темрява огортала все, починаючи

  • 49
а) Під горою, біля гаю, який темніє над водою, щось біле блукає.
б) Густіша і густіша темрява огортала все, починаючи від обрію, і небо стало схоже на синьку, що розведена в воді.
в) Свіжий вітерець подихав, на ставку маленькі хвильки плигали і блищали на сонці, наче срібло.
2. а) Така тиша стояла, що чути було шепіт сніжинок із пожовклим листям.
б) Гойдаючи обрії вітрами, осінній ранок розливав свої барви.
в) Ввижаюся, що з тих іскорок встають водограї.
3. Жодне з речень не задовольняє цьому умову.
Пятно_548
14
1. а) Цей вірш можна сприймати як опис нічної атмосфери з картиною природи. Місцезнаходження – під горою, біля гаю. За авторськими словами темніє над водою, і щось біле блукає. Ймовірно, це можуть бути водяні ополонки або повітряні кульки. Вірш зачаровує своєю магічною атмосферою та натхненно описує природні явища.

б) У цьому реченні автор описує, як поглинається світло й темною ніччю огортає все навколо. І від цього темнятье зачинаючи від обрію. Аналогія у використовуваних словах нагадує про розведення синього колориту відтінків на воді.

в) Автор описує теплий вітерець, який подихає. На ставку маленькі хвильки плигали і блищали на сонці, нагадуючи срібло. Це опис весняного або літнього сонячного дня біля ставка, який переповнений приємними відчуттями та світлими емоціями.

2. а) У цьому реченні автор описує таку тишу, що можна почути шепіт сніжинок із пожовклим листям. Ймовірно, даний опис прикрашає зимову атмосферу, де природа занурена у спокій і тишину.

б) Автор описує осінній ранок, де ранок гойдає обрії вітрами, а осінні барви ширяться навколо. Це опис високої живописної якості, яка ілюструє мінливість кольорів природи восени.

в) У цьому реченні автор створює уявлення про водограї, які виходять з іскорок із ставкових хвильок. Це зачаровані відображення сонячного світла, які створюють чарівний вигляд води.

3. Жодне з речень не задовольняє даній умові. Усі речення мають певний зв"язок з природою та створюють образні описи, але вони не мають відповідного обгрунтування або пояснення відповіді. Єдина можлива відповідь в даному випадку - "Жодне з речень не задовольняє цьому умову".